Newsy9 rzeczy, których obcokrajowcy przebywający w Polsce się nigdy nie spodziewali

9 rzeczy, których obcokrajowcy przebywający w Polsce się nigdy nie spodziewali

Co dziwi obcokrajowców w Polsce? Fot. Instagram
Co dziwi obcokrajowców w Polsce? Fot. Instagram

01.08.2022 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Turyści przyjeżdżający do naszego kraju, mają o nim już jakieś swoje wyobrażenie. Jednak na miejscu może się to zmienić. Co dziwi obcokrajowców w Polsce?

1. Brak tolerancji

Obcokrajowcy podkreślają, że Polacy charakteryzują się brakiem tolerancji. Co więcej dyskryminowane są mniejszości narodowe, osoby o innej orientacji seksualnej i wyznające odmienną religię.

2. Śmieci na łonie natury

Niestety wciąż nie dbamy o porządek w lasach czy na szlakach. Dodatkowo popularne jest wywożenie śmieci do lasu lub wyrzucanie niedopałków papierosów na plaży czy w górach.

freestocks/unsplash
freestocks/unsplash

3. Kiszonki

Kiszonki może nie są tym, co dziwi obcokrajowców w Polsce najbardziej, ale warto je wymienić. Kiszona kapusta i ogórki są normalnym dodatkiem do obiadu. Tymczasem wielu obcokrajowców uważa je za zepsute (chodzi o kraje, gdzie nie ma tradycji kiszenia żywności).

4. Sposób otwierania okna

Zadziwiające jest to, że klamkę w oknie można przekręcić do góry, aby tylko lekko je uchylić. W wielu krajach taki system w ogóle nie funkcjonuje i popularne są okna przesuwne.

5. Brak emocji

Polacy uważani są za smutny naród. Rzadko się uśmiechamy do obcych osób i zwykle mamy skwaszone miny. Natomiast w środkach komunikacji pasażerowie wyglądają tak, jakby jechali gdzieś za karę.

freestocks/unsplash
freestocks/unsplash

6. Parawaning

To już chyba nasz sport narodowy. Na innych europejskich plażach próżno szukać parawanów i nikt się nimi nie odgradza. W Polsce wygląda to trochę jak ogrodzenia przed domami. Im większy płot lub tuje, tym lepiej, gdyż można wówczas skutecznie odgrodzić się od sąsiada.

7. Narzekanie

Co dziwi obcokrajowców w Polsce najbardziej? Chyba właśnie narzekanie. Niestety Polscy dość sporo narzekają i to jest bardzo widoczne. Co więcej jesteśmy wiecznie niezadowoleni ze swojego życia, chcemy co raz więcej i nieustannie zerkamy na swoich sąsiadów (co oni już mają, a my jeszcze nie).

8. Biurokracja

W urzędach cały czas dość długo trzeba czekać na umówienie wizyty, a wyrobienie niektórych dokumentów trwa kilka tygodni. Dodatkowo zawsze trzeba wypełnić cały stos papierów czy wniosków.

Kris Cros/unsplash
Kris Cros/unsplash

9. Nieodpowiedni ludzie w urzędach

W wielu urzędach pracują ludzie, którzy kompletnie nie znają się na swojej pracy i trafili tam z polecenia lub przypadkiem. Co więcej zdarza się, że w miejscach obsługi obcokrajowców pracują ludzie, którzy nie mówią w językach obcych.

Już wiesz co dziwi obcokrajowców w Polsce. Przekonaj się teraz jak kupować tanie bilety na pociąg.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także