PoradyPsychologiaZ kształtu stóp i wielkości palców możesz sporo wyczytać. Zdradzają one Twoje cechy charakteru

Z kształtu stóp i wielkości palców możesz sporo wyczytać. Zdradzają one Twoje cechy charakteru

Kształt stóp
Kształt stóp

14.10.2022 18:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O ludziach można dowiedzieć się wielu rzeczy nie tylko na podstawie tego jak się ubierają czy reagują na określone zdarzenia. Jak się okazuje, całkiem sporo można także wyczytać z tego jaki mają  kształt stóp.

Kształt stóp jak otwarta księga

Ludzka stopa zbudowana jest aż z 26 kości oraz 33 stawów. Jeśli weźmiemy pod uwagę długość palców, to możemy wyróżnić 3 najczęściej występujące kształty stóp:

  • egipska,
  • rzymska,
  • grecka.

Co ciekawe zdradzają one cechy osobowości swoich właścicieli. Osoby o podobnym kształcie stóp odznaczają się zbliżonymi cechami charakteru. Zidentyfikuj swoje stopy i przekonaj się, co mówią o Tobie. ;)

STOPA EGIPSKA

Taką stopę uznaje się za stopę doskonałą. Pierwszy palce jest najdłuższy, a kolejne są stopniowo coraz krótsze. Żaden z nich nie wysuwa się do przodu poza kolejnością, dzięki czemu stopa wygląda na smukłą i wydłużoną. Można ją spotkać u 50-70% ludzi.

Posiadacze stopy egipskiej są marzycielami i często popadają zmienne nastroje. To osoby dość skryte, które mają sporo tajemnic. Można odnieść wrażenie, że są niewrażliwe i niedostępne, ale to tylko skorupa, za którą kryją się uczuciowe oraz delikatne osoby. Z drugiej strony są w stanie postępować chaotycznie i nerwowo.

Obraz

STOPA RZYMSKA

Kształt stóp inaczej zwany stopą kwadratową. Posiada ją jedynie 10% populacji. Palce I, II i III są prawie takiej samej długości, natomiast palec IV oraz V są krótsze. Takie układ palców sprawia, że stopa sprawia wrażenie krępej oraz mocnej.

Właściciele stopy rzymskiej są osobami uwielbiającymi podróże. Pragną odkrywać i poznawać świat. Czasami postępują dość impulsywnie, dlatego mają skłonności awanturnicze i nie stronią od kłótni. Z drugiej strony nie mają problemów z wyrażaniem emocji, a także uwielbiają przebywać wśród ludzi i poznawać nowe osoby.

Obraz

STOPA GRECKA

W przypadku tej stopy najdłuższy jest drugi palec zwany palcem Mortona. Natomiast palce III, IV i V mają zbliżoną długość lub są nachylone pod kątem ostrym. Ten rodzaj stopy można spotkać u 20% populacji. W starożytnej Grecji osoby posiadające wydłużony drugi palec, uchodziły za inteligentne i wywodziły się z arystokratycznych rodów.

Posiadacze stopy greckiej są aktywni, utalentowani, błyskotliwi oraz nastawieni na poznawanie świata. Mają skłonności do dominacji nad innymi. Ciężko im usiedzieć w jednym miejscu, ale bez trudu przekazują swój optymizm osobom im towarzyszącym. Z drugiej strony często się stresują i nie do końca potrafią sobie z tym radzić.

kroshka__nastya/freepik
kroshka__nastya/freepik

Zobacz nasz filmik z trikami i poradami

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także