PoradyMały otwór przy aparacie w iPhonie. Dziwny czarny punkt ma pewną funkcję

Mały otwór przy aparacie w iPhonie. Dziwny czarny punkt ma pewną funkcję

Otwór przy aparacie w iPhonie fot. genialne.pl
Otwór przy aparacie w iPhonie fot. genialne.pl
Manuel

07.12.2022 20:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli masz na własność telefon ze słynnym logo nadgryzionego jabłka, to pewnie nieraz zastanawiałeś się co to za otwór przy aparacie w iPhonie. Dziś postaramy się zaspokoić Twoją ciekawość. Choć odpowiedź może Cię zdziwić... albo rozczarować.

Jak dużo tak naprawdę (nie)wiesz o swoim iPhonie?

Jak dobrze znasz tego najlepszego przyjaciela w swojej kieszeni? Możesz mieć dużą wiedzę na temat cech i funkcji smartfonów, ale czy kiedykolwiek przyjrzałeś się dokładnie powierzchni swojego telefonu komórkowego? Wielu z nas pewnie zauważyło mały otwór gdzieś w okolicach lampy błyskowej i obiektywu aparatu we wszystkich telefonach. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, po co on tam jest? Czy to w ogóle służy jakiemuś celowi?

Mała czarna plamka została charakterystyczną cechą iPhonów i większość ludzi nigdy nie zastanawiało się, czym ona właściwie jest. W rzeczywistości służy bardzo ważnemu celowi - zwłaszcza gdy nagrywasz wideo przy użyciu swojego smartfona.

otwór przy aparacie w iPhone,fot. genialne.pl
otwór przy aparacie w iPhone,fot. genialne.pl

Co to za otwór przy aparacie w iPhonie?

Ten mały otwór nie jest przyciskiem, ani częścią kamery. To tak naprawdę mikrofon - prawdopodobnie jeden z trzech na obudowie urządzenia (zależnie od modelu). Inny jest ukryty pod kratką głośnika z przodu telefonu, a jeszcze inny siedzi na dolnej krawędzi. Jest to malutki mikrofon, ale nie służy do nagrywania głosu. Jest to w rzeczywistości mikrofon z redukcją szumów, który usuwa wszystkie szumy tła podczas kręcenia wideo z kamery. Ten mikrofon jest w stanie odebrać wszystkie dźwięki wokół ciebie, bez względu na to, jak zdecydujesz się go trzymać.

Jeśli Cię to zaciekawiło, to może zainteresuje Cię kilka faktów ze świata smartfonów:

  • W 2012 roku Apple sprzedał 37,04 mln iPhone'ów w ciągu 14 tygodni lub 262 telefony na minutę i cztery telefony na sekundę.
  • Ciekawostką jest to, że prawie 90 procent telefonów komórkowych w Japonii jest wodoodpornych, ponieważ obywatele tak bardzo lubią telefony komórkowe, że używają ich nawet pod prysznicem.
  • Pierwsza rozmowa przez telefon komórkowy została wykonana do dr Joela S. Engela z Bell Labs przez Martina Coopera 3 kwietnia 1973 roku, za pomocą pierwszego w historii opracowanego telefonu komórkowego Motorola Dyna TAC.
  • Pierwszym telefonem komórkowym była Motorola Dyna TAC 8000X wynaleziona w 1983 roku przez Martina Coppera, starszego pracownika Motoroli. Mógł on pomieścić tylko 30 kontaktów, ważył około 1,1 kg i oferował czas rozmowy wynoszący 30 minut.

Ukryte funkcje przedmiotów, o których założę się, że nie słyszałeś!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także