PoradyLajfhakiKiedy ustawiłam to na regale, z mojego domu uciekła cała negatywna energia!

Kiedy ustawiłam to na regale, z mojego domu uciekła cała negatywna energia!

Co trzymać w domu na szczęście? Fot. Genialne.pl
Co trzymać w domu na szczęście? Fot. Genialne.pl

01.04.2023 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest wiele przesądów mówiących o przedmiotach, które mają nam przynieść szczęście. Podstawą jest filozofia feng shui. Według niej dbanie o porządek w domu i pozostawianie minerałów w różnych miejscach ma przyciągnąć obfitość. Również wybieranie określonych kolorów ma pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i oczyszczać przestrzeń wokół nas. Tak więc co trzymać w domu na szczęście?

Miłośnicy feng shui, którzy żyją według jej zasad, skupiają się na tym, aby kreować wokół siebie dobrą energię. Warto zainspirować się ich przekonaniami. Są duże szanse, że jeśli ustawisz tę jedną rzecz na półce, to zapewni ci ona szczęście i obfitość. Czemu by nie spróbować?

Przyciągaj do siebie wszystko to, co dobre

Każdy z nas chce być szczęśliwy i mieć w życiu powodzenie. Niektórzy — nie widząc szansy w racjonalnych rozwiązaniach — szukają pomocy w różnego rodzaju filozofiach, ideach, przesądach, afirmacjach itp. Według psychologii pozytywnej szczęście jest w nas. Musimy tylko pokochać siebie i zwrócić większą uwagę na wdzięczność. Bywa to jednak trudne, dlatego wiele osób woli wspomagać się dodatkowymi metodami, jak choćby zasadami feng shui, które mają zagwarantować dobry przepływ energetyczny w domu.

Co trzymać w domu na szczęście?

Popularną figurką, którą często dostajemy od innych w prezencie, jest słonik z uniesioną do góry trąbą. Uroczy i radosny, ma przynosić obdarowanemu wszystko, co najlepsze. Często trzyma się też w domu drzewko szczęścia. To zaś przyciąga bogactwo, gdyż najczęściej wykonuje się je z bursztynu. Nie ma w tym przypadku, ponieważ kamień ten ma silne właściwości ochraniające przed złą energią i przyciągające dobrobyt.

Obraz

Jak przyciągnąć szczęście do domu?

Feng shui ma dla nas jeszcze jeden przedmiot na przyciągnięcie szczęścia — metalowy dzwoneczek.  Wystarczy zadzwonić nim, kiedy dana osoba potrzebuje szczęścia, sukcesów, samorealizacji, wsparcia czy uspokojenia. Są jednak pewne wytyczne: powinien być kolorze srebrnym lub czerwonym oraz mieć przyjemny dla ucha dźwięk.

Co trzymać w domu na szczęście? Fot. Gettyimages
Co trzymać w domu na szczęście? Fot. Gettyimages

Dzwoneczek może leżeć na półce, ale też wisieć na meblach lub przy drzwiach. Jego zadaniem jest przyzywanie dobrych duchów do domu, które mają wspierać jego mieszkańców. Przyciąga też harmonię, spokój i radość.

6 NAJLEPSZYCH sztuczek KARCIANYCH, których NAUCZYSZ SIĘ W MIG!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także