PoradyUbierz się w ten sposób, a ludzie przestaną zaczepiać cię na ulicy

Ubierz się w ten sposób, a ludzie przestaną zaczepiać cię na ulicy

co zrobić aby ludzie nie zaczepiali cię na ulicy, fot. Getty Images
co zrobić aby ludzie nie zaczepiali cię na ulicy, fot. Getty Images
30.09.2023 08:34

Nie lubisz, kiedy podchodzą do ciebie nieznajomi i pytają o różne rzeczy? Stwórz wrażenie, że jesteś niedostępna i nie warto z tobą rozmawiać! Podpowiadamy, co zrobić, aby ludzie nie zaczepiali cię na ulicy. Wystarczy wykorzystać... modę!

To spotyka głównie kobiety, które samotnie idą ulicą. Zaczepiają je żebracy, mężczyźni próbujący podrywu czy nieznajomi pytający o drogę lub godzinę. Jeśli masz dość pogawędek z obcymi, możesz w prosty sposób sprawić, że ludzie nie będą zaczepiali cię na ulicy. Okazuje się, że wystarczy odpowiedni strój.

Co zrobić, aby ludzie nie zaczepiali cię na ulicy?

Najczęściej zaczepiane są osoby, które wyglądają na przystępne i miłe. Na podstawie wyglądu ludzie wybierają kogoś, kto ich zdaniem nie zignoruje zaczepki lub prośby o pomoc. Właśnie dlatego najlepszym sposobem, aby ludzie nie zagadywali cię na ulicy, jest wykreowanie wizerunku, który będzie stwarzał wrażenie, że jesteś niedostępna. Nie musisz wcale bawić się w przebieranki czy szukać dziwacznych kostiumów. Wystarczy, że zajrzysz do swojej szafy i wybierzesz stylizację, która przez każdego zostanie bezbłędnie odczytana jako wiadomość: "Nie chcę z tobą gadać. Nie zbliżaj się". Wbrew pozorom wystarczy kilka rzeczy, które pewnie masz już w garderobie.

Co zrobić, aby ludzie nie zaczepiali cię na ulicy? Fot. Freepik
Co zrobić, aby ludzie nie zaczepiali cię na ulicy? Fot. Freepik

Jak stworzyć "odstraszającą" stylizację"?

Pomysł na stylizację, która sprawi, że ludzie nie będą zaczepiali cię na ulicy, przedstawiła Richelle Zhang, która na TikToku udziela modowych wskazówek i prezentuje zestawy ubrań na różne okazje. Kobieta wyjaśnia, że nieznajomych najlepiej odstraszają stylizacje utrzymane w czarnych barwach. Można do nich nosić szpilki lub ciężkie buciory typu glany. Do tego niezbędne będą dodatki w stylu glamour, w tym koniecznie ciemne okulary. Całość należy uzupełnić włosami związanymi ciasno w koński ogon oraz poważną miną. Wrażenie niedostępności gwarantowane.

Co zrobić, by wyglądać na przystępną?

Wiesz już, co zrobić, żeby wyglądać na niedostępną. A jak się ubrać, by stwarzać wrażenie miłej i przystępnej? Tu również z pomocą przychodzi profil Richelle. Na prośbę swoich fanów w innym filmie szafiarka wyjaśniała, że wrażenie otwartości stwarzają proste kroje i jasne kolory w połączeniu ze skromnymi dodatkami. Do tego warto rozpuścić włosy i po prostu się uśmiechnąć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także