PoradyCo zrobić, aby storczyk zaczął kwitnąć? Ten szwedzki trik zwali Cię z nóg

Co zrobić, aby storczyk zaczął kwitnąć? Ten szwedzki trik zwali Cię z nóg

Co zrobić, aby storczyk zakwitł? Fot. Freepik
Co zrobić, aby storczyk zakwitł? Fot. Freepik

17.12.2022 08:30, aktual.: 17.12.2022 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co zrobić, aby storczyk zaczął kwitnąć? To pytanie zadaje sobie zapewne wielu właścicieli barwnych orchidei. Jak się okazuje jest na to fenomenalny sposób.

Storczyki zachwycają dużą gamą kolorystyczną swoich kwiatów oraz eleganckim wyglądem. Trzeba jednak pamiętać, że to dość wymagające rośliny, które potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli zapewnisz im właściwe warunki do rozwoju, to z pewnością odwdzięczą się mnogością zachwycających kwiatów.

Co zrobić aby storczyk zaczął kwitnąć, fot. Unsplash
Co zrobić aby storczyk zaczął kwitnąć, fot. Unsplash

Jak pobudzić storczyki do kwitnienia?

Czasami, pomimo włożonych wysiłków, orchidee nie chcą żadnym sposobem zakwitnąć. Nie spisuj je wtedy na straty, a zastosuj prosty trik, którym pochwaliła się w Internecie pewna Szwedka. Weź przezroczysty wazon i do połowy napełnij go wodą. Następnie delikatnie wyjmij storczyka z doniczki i dokładnie oczyść jego korzenie. Do tego celu dobrze przyda się szczoteczka.

Następnie kwiat włóż do wazonu z wodą. Roślinę postaw w dość słonecznym miejscu. Regularnie zmieniaj wodę w wazonie, aby nie dopuścić do jej zmętnienia. Po kilku dniach odkryjesz zadziwiające rezultaty. Twój storczyk obsypie się pięknymi kwiatami. Wówczas możesz już wsadzić go do jego stałej doniczki.

Pamiętaj, aby do wazonu najlepiej wlać wodą destylowaną lub zwykłą deszczówkę. Ważne, żeby nie była ani skrajnie zimna ani gorąca.

Co zrobić aby storczyk zaczął kwitnąć, fot. Unsplash
Co zrobić aby storczyk zaczął kwitnąć, fot. Unsplash

Czosnkowa odżywka dla storczyków

Odżywka z czosnku dodawana do storczyków, wzmocni ich kwiaty i przyczyni się do dłuższego okresu kwitnięcia. Użycie wody z czosnkiem przyczyni się także do likwidacji szkodliwych bakterii i grzybów, a także wzmocni odporność rośliny. Wszystko dzięki związkom siarki, które zawarte są w łupince czosnku oraz jego miąższu.

Wystarczy że zagotujesz 1 litr wody i pozostawisz do wystudzenia. Gdy woda będzie już letnia wrzuć do naczynia 3 ząbki czosnku (obrane bądź też nie). Zamknij szczelnie naczynie i pozostaw na 24 godziny.

Potem „namocz” storczyki wyjmując je z doniczki i wstawiając w osłonce w tej właśnie miksturze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także