PoradyLajfhaki10 codziennych czynności, które 80% ludzi ciągle robi źle. Popełniają zbyt wiele błędów

10 codziennych czynności, które 80% ludzi ciągle robi źle. Popełniają zbyt wiele błędów

10 codziennych czynności, które 80% ludzi ciągle robi źle. Popełniają zbyt wiele błędów
Katarzyna
12.10.2020 08:00, aktualizacja: 12.10.2020 14:52

Jeśli chodzi o codzienną rutynę, to chyba czasami każdy z nas "przełącza się na autopilota" i robi wiele rzeczy bez większego zastanowienia. Okazuje się, że sporo prostych czynności wykonujemy w zły sposób. Oto 10 z nich.

#1 Spuszczanie wody w toalecie

Obraz

Zawsze powinno wykonywać się tę czynność ze spuszczoną klapą. To zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii po całej łazience oraz przedmiotach się w niej znajdujących (ręczniki, szczoteczki do zębów itp). Za każdym razem, gdy spłukujesz toaletę, woda miesza się z małymi cząsteczkami odchodów i rozprowadza je w powietrzu.

#2 Trzymanie kierownicy

pixabay.com
pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że poprawne trzymanie kierownicy może ustrzec przed poważnym wypadkiem lub uchronić Cię przed poważnymi urazami. W wielu reklamach czy filmach bardzo modne jest trzymanie kierownicy u jej góry, jednak najbezpieczniej jest jeśli podczas jazdy położysz dłonie tak jak na powyższym zdjęciu. Taka pozycja sprawi, że gdyby doszło do wypadku, poduszka powietrzna otworzy się bez problemu i ochroni Twoje ciało.

#3 Czyszczenie blendera

pixabay.com
pixabay.com

Nie marnuj czasu na szorowanie blendera, gdy można go wyczyścić w kilka sekund. Wystarczy wlać wodę, dodać płyn do mycia naczyń i wymieszać. Gotowe!

#4 Aplikowanie dezodorantu

wavebreakmedia_micro / freepik.com
wavebreakmedia_micro / freepik.com

Okazuje się, że najmniej efektywnym momentem na zastosowanie antyperspirantu jest tuż po porannym prysznicu. Dezodorant dostaje się do przewodów potowych i je zatyka, a z racji tego, że rano poziom potu jest wyższy, antyperspirant po prostu się zmywa. Najlepiej użyć go tuż przed snem, gdy skóra jest suchsza, a gruczoły potowe nie są tak aktywne. Dezodorant zwykle działa przez 24 godziny.

#5 Porządki w szufladach

Najlepszym sposobem na wykorzystanie przestrzeni, uniknięcie wymiętych ciuchów i prostsze odnalezienie wszystkich ubrań jest ich zwinięcie.

#6 Kaszlenie

andn / freepik.com
andn / freepik.com

Jesteśmy przyzwyczajeni, że używamy naszych dłoni do zasłonięcia ust i nosa, gdy kaszlemy lub kichamy. Okazuje się, że tę czynność także wiele z nas wykonuje w zły sposób. Wirusy łatwo rozprzestrzeniają się poprzez dotyk - po kichaniu lub kaszleniu używasz rąk do otwierania drzwi, dotykania telefonu lub trzymania poręczy w autobusie. Zamiast użyć dłoni do zasłonięcia swoich ust, wykonaj tę czynność zginając łokieć i zasłaniając się rękawem.

#7 Wieszanie spodni

wikihow.com
wikihow.com

Kiedy jesteś już spóźniony do pracy, ostatnią rzeczą, o której chcesz myśleć są niewyprasowane spodnie. Aby tego uniknąć użyj papierowej rurki po ręczniku papierowym i owiń ją wokół wieszaka, a następnie obklej taśmą.

#8 Spanie

wikihow.com
wikihow.com

Spanie na brzuchu obciąża kręgosłup i plecy, a to może powodować ból w innych częściach ciała i powodować zmęczenie w ciągu dnia. Najlepiej kładź się spać na plecach, w ten sposób Twój kręgosłup i szyja będą utrzymane w zdrowiu.

#9 Klawiatura

freepik.com
freepik.com

Każda klawiatura ma tzw. "nóżki", które mają ułatwiać pisanie. Okazuje się, że korzystanie z tak ustawionej klawiatury może powodować bóle nadgarstków. Lepiej pozostawić ją w płaskiej pozycji.

#10 Sznurowadła

Umieść sznurówki w górnych otworach, aby stworzyć coś, na kształt uszu królika. Potem skrzyżuj je i przeciągnij. Zapobiegnie to odwiązaniu sznurówek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także