PoradyCoraz więcej ludzi spina dwie szczoteczki gumkami. Do czego służy taka konstrukcja?

Coraz więcej ludzi spina dwie szczoteczki gumkami. Do czego służy taka konstrukcja?

jak wykorzystać szczoteczkę do zębów, fot. Genialne.pl
jak wykorzystać szczoteczkę do zębów, fot. Genialne.pl
Manuel

19.04.2023 14:36

Mogłoby się wydawać, że ze starą szczoteczką do zębów nic już nie można zrobić. Ale czy na pewno nadaje się już tylko do wyrzucenia? Otóż nie. Może ci się bardzo przydać przy... łuskaniu słonecznika. To nie żart! Pokażemy ci, jak w ten sposób wykorzystać szczoteczkę do zębów.

Stare szczoteczki mają najczęściej tak zużyte włosie, że nie są w stanie skutecznie czyścić powierzchni szkliwa naszych zębów. Pomimo tego i tak mogą je uchronić — tyle że w inny sposób. Pomogą przy obieraniu uwielbianego przez wiele osób słonecznika. Jak?

Jak wykorzystać starą szczoteczkę do zębów?

Jeżeli masz zużytą szczoteczkę, która ci się już w żaden sposób nie przyda do tego, do czego była przeznaczona, to zacznij od całkowitego wyrwania z niej jej włosia. Następnie weź druga starą szczoteczkę i zrób z nią dokładnie to samo. Teraz zwiąż je razem za pomocą dwóch gumek recepturek. Otrzymasz coś w rodzaju gigantycznej pęsety. Z jej pomocą będzie ci się dużo łatwiej skubało słonecznik. Wystarczy, że włożysz pojedyncze ziarenko pomiędzy oskubane główki szczotek i ściśniesz je, a skorupka słonecznika powinna opaść z niego sama. Ta "gigantyczna pęseta" chroni zęby, które bardzo często nadkruszają się w wyniku regularnego skubania nasionek. To bardzo poręczne narzędzie, z którym nie będziesz chciał się rozstać, kiedy już się do niego przyzwyczaisz.

jak wykorzystać szczoteczkę do zębów, fot. getty images
jak wykorzystać szczoteczkę do zębów, fot. getty images

Kiedy powstały pierwsze szczoteczki do zębów?

Ludzie już w Antyku starali się dbać o swoje zęby na tyle, na ile było to możliwe. Jednak pierwsze szczoteczki do zębów wymyślono prawdopodobnie dopiero na przełomie VIII i IX w. n.e w Chinach, za czasów dynastii Tang. Tam też później  powstała pierwsza szczoteczka, która była już bardzo podobna do takich, jakich obecnie używamy — miało to miejsce w 1498 r. Z kolei pierwsze szczoteczki elektryczne (tak dzisiaj popularne) powstały w 1939 r. w Szwajcarii, ale początkowo nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Dopiero w latach 60. zostały spopularyzowane w USA, a później na całym świecie.

jak wykorzystać szczoteczkę do zębów, fot. getty images
jak wykorzystać szczoteczkę do zębów, fot. getty images

Triki z pastą do zębów, które pomogą ci supersprawnie wyczyścić dom!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także