PoradyMoja sąsiadka najpierw się śmiała, a potem... zaczęła robić to samo

Moja sąsiadka najpierw się śmiała, a potem... zaczęła robić to samo

cytryna w zmywarce
cytryna w zmywarce
Manuel
28.12.2022 11:57

Co robi cytryna w zmywarce? Być może się zdziwisz, ale to bardzo przydatna rzecz, która przysłuży się zarówno czystości Twoich naczyń i sztućców. Przysłuży się także żywotności Twojej zmywarki. Zaraz wytłumaczymy Ci na czym polega jej działanie i dlaczego jest tak przydatna.

Niedoceniona moc cytryny

Być może jeszcze sobie nie zdajesz z tego sprawy, ale cytryna to jeden z najbardziej przydatnych tzw. domowych naturalnych środków czyszczących. Ten owoc ma wiele świetnych użyć w całym domu. Od usuwania plam z różnych powierzchni i naczyń, aż po odświeżanie mikrofalówki. Dziś zapoznamy Cię tylko z jednym z tricków, który świetnie sprawdza się przy zmywaniu sztućców i naczyń w zmywarce.

Cytryna w zmywarce fot. genialne.pl
Cytryna w zmywarce fot. genialne.pl

Cytryna w zmywarce pomoże pozbyć się osadu i zacieków... ale nie tylko!

Następnym razem, gdy będziesz się zabierał za mycie naczyń, wrzuć do zmywarki plasterek cytryny, a najlepiej jej połówkę. Nie musi to być nawet świeżo pokrojony plasterek. Według wielu osób sprawdza się tutaj równie dobrze nawet zakwaszony kawałek cytryny. Połówka owocu powinna leżeć na górnej półce zmywarki, nabita na drut od talerza lub w pojemniku na sztućce, aby się nie przemieszczała. Następnie uruchom zmywarkę jak zwykle. Kiedy cykl się zakończy, otworzysz zmywarkę, aby przekonać się, że Twoje naczynia są lśniąco czyste jak nigdy dotąd. Nie będzie już bowiem na nich żadnych (lub prawie żadnych) zacieków, które zwykle trzeba po zmywarce dodatkowo czyścić. A nikt chyba tego nie lubi robić, prawda? Co więcej, cytryna pozostawi na nich słaby, ale wyczuwalny w bliższym kontakcie zapach, który wielu osobom kojarzy się ze świeżością.

Oprócz tego, że Twoje naczynia będą czystsze i będą przyjemnie pachniały to na obecności cytryny w zmywarce zyska także ona. Ten cytrusowy owoc ma bowiem liczne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Dzięki temu jest również przydatna do regularnej, podstawowej dezynfekcji urządzenia. Oczywiście w tym wypadku nie zastąpi ona gruntownego czyszczenia, które warto przeprowadzić raz na jakiś czas za pomocą profesjonalnych lub domowych środków. Niemniej pozwoli ona na to, aby wnętrze Twojej zmywarki dłużej było czystym, przyjemnym i wolnym od bakterii miejscem.

Mikstura, która usuwa brzydki zapach z toalety. Zrobisz ją za grosze!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także