PoradyLajfhakiCytrynę włóż do sody i wetrzyj w kuchenkę - nawet najgorsze przypalenia znikną!

Cytrynę włóż do sody i wetrzyj w kuchenkę - nawet najgorsze przypalenia znikną!

Jak wyczyścić płytę indukcyjną cytryną fot. genialne.pl
Jak wyczyścić płytę indukcyjną cytryną fot. genialne.pl

28.02.2023 07:50, aktual.: 11.01.2024 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twoja płyta indukcyjna nie jest już tak czysta, jak dawniej? Po kolejnym gotowaniu pokryła się zaschniętymi plamami, a nawet przypaleniami? Nie wiesz, jak doprowadzić ją do porządku tak, aby jej równocześnie przez przypadek nie uszkodzić? Poznaj środek, którego skuteczność naprawdę robi wrażenie, a który jest całkowicie bezpieczny dla delikatnej powierzchni kuchenki. Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Sprytnym domowym sposobem!

Aby znów była czysta i lśniąca, wcale nie musisz narażać się na wdychanie oparów silnie żrących substancji chemicznych. Nie ucierpią też Twoje dłonie. Przekonaj się do naturalnych, ekologicznych i ultraoszczędnych domowych sposobów, a na pewno zostaną z Tobą na długi czas! Dlaczego? Bo dzięki ich wykorzystaniu nawet się nie zmęczysz, a z łatwością osiągniesz pożądany efekt – bez długich godzin szorowania. Prosto, szybko i skutecznie – czy może być jakaś lepsza opcja?

Jak wyczyścić płytę indukcyjną domowym sposobem?

Wcale nie potrzebujesz drogich chemikaliów ze sklepu, ani żadnego specjalistycznego sprzętu czyszczącego. Wystarczą jedynie dwa produkty z kuchni: połówka cytryny oraz soda oczyszczona. To połączenie rozprawi się nawet z przyschniętymi zabrudzeniami – rozpuści je bez problemu.

Obraz

Najpierw wyciśnij trochę soku z cytryny na powierzchnię pobrudzonej płyty indukcyjnej.

Obraz

Wysyp trochę sody oczyszczonej do szerokiej, płaskiej miseczki i zamocz w niej połówkę cytryny. Soda przylepi się do cytrusa, dzięki czemu otrzymasz sprytny czyścik.

Obraz

Następnie przecieraj kuchenkę takim „sprzętem” – rób to delikatnie, ale dokładnie, okrężnymi ruchami. Da się zauważyć, że wydziela się piana – to normalna reakcja i oznaka, że środek czyszczący działa, jak należy.

Obraz

Na koniec za pomocą ręcznika papierowego zetrzyj pozostałości „detergentu” wraz z rozpuszczonym brudem. I to wszystko! Teraz możesz podziwiać efekty – pewnie nie spodziewałeś się, że będą aż tak spektakularne!

Obraz

Jeśli Twoja płyta indukcyjna nie jest mocno zabrudzona i chcesz ją tylko odświeżyć, możesz jeszcze bardziej ułatwić sobie czyszczenie. Jak? Po prostu pomiń krok z zamoczeniem cytryny w sodzie oczyszczonej. Sam cytrus wystarczy.

Obraz
Obraz

9 trików na sprzątanie, które pomogą Ci usunąć nawet najtrudniejszy i najbardziej uporczywy brud!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także