PoradySprzątanie3 powierzchnie, których pod żadnym pozorem nie powinno się czyścić ręcznikiem papierowym

3 powierzchnie, których pod żadnym pozorem nie powinno się czyścić ręcznikiem papierowym

3 powierzchnie, których pod żadnym pozorem nie powinno się czyścić ręcznikiem papierowym
Katarzyna
06.11.2022 12:20

Ręczniki papierowe ratują nas w wielu codziennych sytuacjach. Dzięki nim szybko posprzątamy rozlaną wodę, zabłoconą podłogę czy wyczyścimy lepkie palce. Jednak, jakich powierzchni lepiej nie czyścić ręcznikiem papierowym?

Jednak okazuje się, że taki ręcznik nie nadaje się do czyszczenia kilku przedmiotów. Użycie go może tylko zniszczyć ich powierzchnię lub utrudnić pracę.

#1 Ekrany urządzeń

pixabay.com
pixabay.com

Jeśli chcesz zadbać o czysty monitor swojego Mac booka czy iPhone lepiej nie czyść go ręcznikiem papierowym. Ekrany nowoczesnych urządzeń są bardzo delikatne i mało odporne na zarysowania, a szorstka powierzchnia ręcznika papierowego może uszkodzić ich powierzchnię. Dodatkowo papier może zostawić białe włókna (kłaczki), które ciężko usunąć. Jeśli chcesz wyczyścić monitory lepiej użyć materiałowej szmatki z mikrofibry. To samo dotyczy się powierzchni telewizorów.

#2 Okulary

Kiedy szkła korekcyjne są zabrudzone lub tłuste chcemy jak najszybciej poprawić ich wygląd. Jednak odruchowe sięgnięcie po ręcznik papierowy może skończyć się uszkodzeniem powierzchni i wymianą szkieł, a to może być kosztowne. Zamiast używać ręcznika papierowego lepiej zastąpić go specjalną ścierką do czyszczenia okularów, którą kupisz w każdym salonie optycznym.

#3 Lakierowane meble

Miłośnicy mebli lakierowanych powinni pamiętać, że czyszczenie ich z kurzu czy tłustych odcisków palców nie jest proste. Tym bardziej jeśli sięgniemy po ręcznik papierowy, który tylko wytworzy większą ilość pyłu i kłaczków, a także może zarysować powierzchnię mebli. Chyba nie chcesz, żeby wszystkie malutkie rysy, które powstały podczas szorowania mebli stały się super widoczne? Zastąp ręcznik papierowy miękką ściereczką lub zainwestuj w specjalny wosk do czyszczenia lakierowanych mebli.

Chce zaznaczyć, że nie każdy ręcznik papierowy jest szorstki i od razu popsuje Twój telefon czy okulary, jednak warto pamiętać, że przy czyszczeniu takich powierzchni lepiej wybrać bezpieczną alternatywę lub miękki i delikatny ręcznik.

BONUS:

Podczas sprzątania łazienki nigdy nie spuszczaj ręcznika papierowego w toalecie, jest on znacznie grubszy niż papier toaletowy i może spowodować zatkanie rur!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także