Czerwona część korka od szampana ma specjalną funkcję! Mało ludzi o niej wie
Okazja do świętowania znajdzie się zawsze. Pozostaje tylko jeden problem: co zrobić z otwartą butelką, kiedy nie wypije się całego alkoholu? Szkoda przecież pozbywać się takiego trunku. Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste i każdy sobie z nim poradzi. W przypadku Sylwestra, korek od szampana ma wszystko, czego potrzebujesz.
Sylwester to czas, kiedy najczęściej pijemy szampana. O północy prawie w każdym domu otwiera się co najmniej jedna butelka tego trunku. Nie zawsze jednak od razu wypije się cały szampan od razu. Często zostaje w butelce "na później". Co wtedy zrobić, aby po jakimś czasie od otwarcia, szampan nadal był smaczny i miał odpowiednią ilość bąbelków?
Oczywiście najpierw butelka musi zostać otwarta. Kluczowy w tym triku jest korek, od którego trzeba odciąć część, która bezpośrednio wchodzi do butelki.
Korek zmniejszy się raptem o 2-3 mm, ale jest to niezbędne do tego, aby sztuczka się udała.
Korek włóż do butelki.
Ściągnij mniejszy korek (zatyczkę).
Nalej alkohol, a gdy wiesz, że Twoi goście już mają dość, włóż z powrotem czerwony korek (zatyczkę) w miejsce, z którego go wyciągałeś.
Ten prosty trik zaskoczy Twoich znajomych!
Sztuczka z łyżeczką
Ten trik jest dobry, kiedy nie masz pod ręką hermetycznego korka, ani niczego lepszego. Na pewno jest o niebo lepszy niż pozostawienie butelki po prostu otwartej i wsadzenie jej w ten sposób do lodówki. A zdaniem wielu sprawdza się w praktyce lepiej niż zablokowanie wylotu butelki pierwszą lepszą rzeczą, którą będziesz miał pod ręką.
Jak przechowywać otwartego szampana?
Otwarte butelki szampana potrzebują niskich temperatur, aby zachować bąbelki. Jeśli planujesz zostawić szampana na zewnątrz, aby dokończyć go w ciągu dnia, przechowuj otwartą butelkę w wiadrze z lodem. Jeśli musisz przechowywać otwartą butelkę przez noc i ewentualnie dłużej, przenieś ją do jednego z chłodniejszych miejsc w lodówce. Schłodzona otwarta butelka szampana może zachować swoje bąbelki przez około 3 do 5 dni przed całkowitym wygazowaniem i utraceniem charakterystycznego smaku.