PoradyPsychologiaCzy jesteś bałaganiarzem? Sprawdź co na to Twój horoskop

Czy jesteś bałaganiarzem? Sprawdź co na to Twój horoskop

Czy jesteś bałaganiarzem? Sprawdź co na to Twój horoskop
Katarzyna

18.09.2019 12:13, aktual.: 20.09.2019 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zauważ, że każdy z nas stara się aby jego dom jak najbardziej odzwierciedlał nasze dusze, pasje oraz podejście do życia. Można powiedzieć, że nasze mieszkania są bezpośrednim odbiciem nas samych, co dla jednych jest bardzo dobre, a dla innych nie co zła wiadomość. Dlaczego? Cóż, podejrzewam, że są tutaj osoby, które raczej nie przepadają za sprzątaniem, a bałagan to ich drugie imię. Czy to możliwe, że na to jak utrzymujemy porządek, ma wpływ nasz znak zodiaku? Okazuje się, że jak najbardziej! Dlatego koniecznie sprawdź, co mówi Twój znak zodiaku!

Poniżej prezentujemy listę od najbardziej porządnickich znaków zodiaku, do tych którym bałagan nigdy nie przeszkadza.

1 - Panna (od 23 sierpnia do 22 września)

unsplash.com
unsplash.com

Nie jesteś tylko osobą, która lubi porządek - pod tym względem jesteś pedantyczna, aż do przesady. Lubisz wszystko co jest dobrze zorganizowane i posprzątane, a Twoje mieszkanie bez problemu mogłoby przejść test białej rękawiczki.

2 - Byk (od 20 kwietnia do 20 maja)

Chcesz, aby Twój dom był idealny i lubisz, gdy w mieszkaniu jest ładnie, jednak mimo tego, że dokładasz wszelkich starań, aby w domu było super czysto, nie potrafisz się zrelaksować i wciąż uważasz, że robisz za mało, a Twoje mieszkanie jest w nieładzie. Dużo dbasz o to, aby wszystko wyglądało ładnie i schludnie, ponieważ nie możesz dopuścić się, aby ktoś Cię skrytykował.

3 - Koziorożec (od 22 grudnia do 19 stycznia)

Jesteś oddaną i pracowitą osobą i w każdej dziedzinie życia starasz się zawsze być profesjonalna. Chociaż możesz nie traktować priorytetowo prac domowych nad pracą biznesową, nadal silnie pragniesz utrzymywać porządek w domu i nie mogłabyś znieść tego, że tracisz kontrolę nad jakąkolwiek dziedziną swojego życia.

4 - Skorpion (od 23 października do 21 listopada)

unsplash.com
unsplash.com

Najważniejsze dla Ciebie to pozostanie wiernemu swoim ideałom, dlatego też przez innych możesz być postrzegana jako osoba bałaganiarska. Nie starasz się komuś na siłę imponować, a swoją przestrzeń prywatną traktujesz jak sanktuarium, zarezerwowane tylko dla siebie. Być może większą uwagę przywiązujesz do siebie i do wewnętrznego spokoju, niż do porządku w mieszkaniu, ale to nie zmienia faktu, że przez większość czasu Twoje mieszkanie pozostanie w całkiem czystym stanie.

5 - Rak (od 21 czerwca do 22 lipca)

Cenisz sobie wygodę i chcesz, aby ludzie, którzy przychodzą do Twojego domu, także czuli się komfortowo. Chociaż masz dni, w których wolisz siedzieć i odpoczywać niż szorować każdą powierzchnię, zwykle utrzymujesz dom w czystości. Mówiąc najprościej, należysz do osób, które na bieżąco kontrolują czystość swojego mieszkania, niż dotych które spędzają całe dni na gruntownym szorowaniu wszystkich widocznych i niewidocznych elementów.

6 - Baran (od 21 marca do 19 kwietnia)

To jak wygląda Twoje mieszkanie jest bardzo zależne od tego co dzieje się w Twoim życiu i jaka jest Twoja kondycja psychiczna. Zdecydowanie bardziej cenisz sobie tu i teraz, dlatego też wolisz poświęcić czas wolny na spotkania z przyjaciółmi niż na sprzątanie mieszkania. Jednak kiedy spędzasz czas w domu, sięgasz po przybory do czyszczenia i czasami nawet z nudów, zaczynasz sprzątać. Podsumowując, twoje mieszkanie na co dzień, jest w dobrej kondycji, a nawet jeśli pojawia się bałagan, nie trwa to długo aby zabrać się za porządki.

7 - Lew (23 lipca do 22 sierpnia)

Obraz

Lubisz robić dobre wrażenie, ale zwykle decydujesz się na pokazanie swojej osobowości, a nie porządku w mieszkaniu. Nie należysz do osób, które mają ogromny bałagan w domu, jednak nie widzisz problemu gdy jest ono zagracone i niezorganizowane. Żyjesz szybko i często nie zauważasz, że w Twoim domu rośnie pięterko prania lub stos dokumentów. Nadal masz reprezentacyjny dom, który można łatwo wyczyścić bez zbytniego wysiłku, ale po prostu ciężko jest Ci wydzielić na to czas.

8 - Wodnik (od 20 stycznia do 18 lutego)

Podobnie jak lwy, lubisz gdy dużo się dzieje, chociaż więcej dzieje się w Twojej głowie niż w życiu codziennym. Starasz się zawsze dbać o siebie i swój komfort psychicznych oraz fizyczny, ale jeśli chodzi o prace domowe to te schodzą zdecydowanie na dalszy plan. Biorąc pod uwagę twoją niekonwencjonalną naturę, nie odczuwasz potrzeby próbowania wywarcia na kimkolwiek wrażenia, ale wciąż masz w sobie tę siłę i energię, która eksploduje gdy nadejdzie ten moment, a wtedy wpadasz w szał sprzątania.

9 - Bliźnięta (od 21 maja do 20 czerwca)

Zawsze masz dobre intencje, jednak zdarza się, że już zaczynasz robić pranie, już zabierasz się za sprzątanie, ale nagle zadzwoni do Ciebie przyjaciółka i przez następną godzinę nie robisz nic innego tylko rozmawiasz... Zanim się zorientujesz, minął kolejny dzień i w twoim domu wciąż panuje chaos. Zwykle jest to dla Ciebie normą, chyba że organizujesz w domu imprezę, a to daje Ci motywację do sprzątania. Wolisz sprawdzać co dzieje się na bieżąco w Twoim otoczeniu i przez to często zapominasz o swoich domowych obowiązkach.

10 - Waga (od 23 września do 22 października)

To dziwne, że jesteś dopiero pod tej listy prawda? Lubisz ładne zdjęcia, ale wcale nie oznacza to, że Twoje zamiłowanie do designu i estetycznych przedmiotów, przekłada się na porządek w domu. Podobnie jak bliźnięta, starasz się ile tylko możesz, ale zawsze jest jakiś czynnik, który odciągnie Cię od zamierzonego celu.

11 - Ryby (od 19 lutego do 20 marca)

Nie przeszkadza Ci, że wszystko jest niezorganizowane, ponieważ sama prosisz się o ten chaos, który panuje dookoła Ciebie. Nie przeszkadza Ci to jednak, ponieważ wolisz przeczytać dobrą książkę lub obejrzeć serial, zamiast tracić czas na układanie ręczników, wycieranie gablotki z pamiątkami z podróży czy odkurzanie.

12 - Strzelec (od 22 listopada do 21 grudnia)

unsplash.com
unsplash.com

Uważasz, że pewne rzeczy w życiu są niezwykle ważne. Cenisz sobie niezależność, przygodę, szczęście i dobry humor. Jednak wśród tej obszernej listy cech nie znajdzie się nawet odrobina miejsca na porządki w mieszkaniu. Zazwyczaj jesteś tak zajęta planowaniem następnej wycieczki, że i tak rzadko jesteś w domu. Po co więc otrzymywać porządek w miejscu, które i tak później się wybrudzi? Chociaż trzeba przyznać, że gdy zabierasz się za porządki robisz to bardzo dokładnie - tylko, żeby znaleźć na to czas...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także