PoradyPłuczesz naczynia przed włożeniem do zmywarki? Ja już tego nie robię

Płuczesz naczynia przed włożeniem do zmywarki? Ja już tego nie robię

Czy płukać naczynia do zmywarki Fot. Genialne
Czy płukać naczynia do zmywarki Fot. Genialne

08.11.2022 12:00, aktual.: 08.11.2022 22:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele ludzi dziękuje losowi za tak przydatne i wygodne urządzenie, jak zmywarka. Jest ratunkiem nie tylko na rodzin wielodzietnych, gdzie naczyń jest cała góra. Mało kto lubi stać przy zlewie i szorować naczynia ręcznie, ponieważ to niszczy dłonie, sprawia, że boli nas kręgosłup i jest bardzo czasochłonne. Wolimy zapakować wszystkie brudy do urządzenia, które zrobi to za nas. Do tego kapsułka, płyn nabłyszczający i już? Tak, dokładnie tak to działa. Ale czasem, kiedy naczynia są naprawdę brudne, zastanawiamy się: czy płukać naczynia do zmywarki?

Widząc brudne talerze z zaschniętymi resztkami jedzenia, czy naczynia żaroodporne, w których niektóre składniki obiadu się przypiekły, chcemy pomóc zmywarce. Wtedy moczymy szkło w zlewie na kilkanaście minut przed rozpoczęciem mycia właściwego. Wydaje nam się, że dzięki temu jesteśmy oszczędni, bo nie będzie konieczności ponownego uruchomienia zmywarki, jeśli za pierwszym razem nie poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Obraz

To bzdura! Czemu nie płukać naczyń przed włożeniem do zmywarki?

Bo tracisz czas i pieniądze. Do moczenia marnujesz gorącą wodę i najpewniej jeszcze płyn do naczyń. A zmywarka jest doskonale przygotowana do radzenia sobie z takimi wyzwaniami! Wystarczy, że ściągniesz z talerzy największe resztki jedzenia za pomocą suchego ręcznika papierowego.

Aby takie urządzenia trafiły w ogóle do punktu sprzedaży, muszą przejść serię testów – i umyć brudy dużo cięższe niż Twoje. Nie wierzysz? Takie są fakty:

  • Testerzy brudzą naczynia i odstawiają je do zaschnięcia na kilka godzin, ale nie w normalnych warunkach, tylko w temperaturze 80 stopni Celsjusza!
  • Następnie naczynia stygną.
  • Kolejnym krokiem jest ułożenie ich w zmywarce i włączenie STANDARDOWEGO cyklu mycia (tak, nie intensywnego!).
  • Każde naczynie jest po myciu dokładnie oglądane.

Zgodnie z wymogami, do sklepów kierowane są tylko zmywarki z najwyższą klasę efektywności w zmywaniu, więc nie marnuj wody i nie przepłacaj – czyszczenie naczyń zostaw wyłącznie zmywarce.

To Cię naprawdę zaszokuje! Poznaj, jak myć naczynia w zmywarce bez tabletek, a na pewno zostaniesz fanem tej naturalnej mieszanki!

Naturalne tabletki do zmywarki Fot. Freepik
Naturalne tabletki do zmywarki Fot. Freepik

Zobacz, jak zrobić domowe tabletki do zmywarki? BEZ BORAKSU

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także