PoradyLajfhakiCzy wiesz jak korzystać z bidetu? Wiele osób wstydzi się o to zapytać

Czy wiesz jak korzystać z bidetu? Wiele osób wstydzi się o to zapytać

jak korzystać z bidetu, fot. getty images
jak korzystać z bidetu, fot. getty images
27.06.2023 14:14

Bidet to urządzenie, które cały czas zyskuje popularność w naszych łazienkach. Jednak nie każdy wie, do czego on służy. Podpowiadamy jak korzystać z bidetu.

Sprzęt ten jest dostępny w polskich sklepach,  jednak nie każdy decyduje się na jego zainstalowanie. Najczęściej wynika to z różnic kulturowych oraz naszych przyzwyczajeń. Dlatego jadąc na wakacje lub idąc w gości, nie wiemy, jak prawidłowo z niego korzystać. Wiele osób myje w nim ręce lub nogi, nie zdając sobie sprawy z tego, że służy on do higieny intymnej.

Jak korzystać z bidetu?

Oczywiście nie ma prostej i słusznej metody na korzystanie z bidetu. Dlatego trzeba przetestować kilka sposobów na własnej skórze, aby potem wybrać ten najlepszy (dostosowany do indywidualnych potrzeb). Zazwyczaj znajduje się on blisko sedesu. Wszystko po to, aby można było wygodnie z niego skorzystać zaraz po załatwieniu swoich potrzeb w toalecie. Bidet służy do podmywania miejsc intymnych i odświeżania wrażliwych części ciała. Oczywiście wcześniej można posłużyć się papierem toaletowym. Warto dodać, że bidet ma jedną główną zaletę. On ułatwi codzienne funkcjonowanie osobom mającym skórę podatną na podrażnienia. Dzięki temu urządzeniu mogą one dbać o newralgiczne miejsca na ciele za pomocą mydła i wody.

Obraz

Zależnie od tego, jaką część ciała chcemy umyć, to musimy ustawić się równolegle względem kranika. Zazwyczaj bidet ma możliwość regulacji strumienia wody i możemy też na nim usiąść. Kiedy doprowadzimy się do stanu czystości, należy skorzystać z ręcznika lub papieru toaletowego. Następnie jak czytamy w serwisie WP Kobieta:

Warto pamiętać, że z zasady bidet jest dużo bardziej czysty niż sedes. Jeśli tylko odczujemy potrzebę umycia innej części ciała i nie będzie to wykonalne przy użyciu umywalki, można z niego śmiało skorzystać. Popularnym sposobem jest zwłaszcza szybkie przemycie stóp, co, szczególnie w upały, może przynieść dużą ulgę i zwiększyć nasz komfort.
Obraz

Dlaczego bidet się sprawdzi?

Jego posiadanie w łazience ułatwi codzienną higienę miejsc intymnych u osób, które mają problemy z poruszaniem się np. starszych, kobiet w ciąży, a nawet osób z niepełnosprawnością. Sprawdzi się także u kobiet z infekcjami intymnymi, ponieważ gromadzi się nim mniej bakterii (w porównaniu z sedesem).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także