PoradyLajfhakiCzy wiesz, jak się zachować, kiedy na Twojej drodze stanie pracownik sklepu z wózkiem?

Czy wiesz, jak się zachować, kiedy na Twojej drodze stanie pracownik sklepu z wózkiem?

Klienci oblegają supermarkety niemal o każdej porze dnia. To sprawia, że pracownicy zobowiązani są do systematycznego uzupełniania produktów na półkach. Niestety, utrudnieniem dla nich są zajęte przez klientów alejki. A przecież regularne wykładanie towaru to ich obowiązek, z którego muszą się wywiązać.

Pracownik sklepu z wózkiem fot. freepik
Pracownik sklepu z wózkiem fot. freepik

03.12.2022 19:42

Okoliczności te są o tyle trudne, że i jedni, i drudzy nie są zadowoleni, bo każda ze stron przeszkadza sobie nawzajem. Jak prawidłowo wybrnąć z tej sytuacji? Co można zrobić, aby jakoś usprawnić sobie komfort robienia zakupów, a pracownikom efektywne wykonywanie swojej pracy?

Co zrobić, jeśli pracownik sklepu jedzie z wózkiem?

W takiej sytuacji należy po prostu zachować się z kulturą. Co to oznacza w praktyce? Bądźmy dla siebie nawzajem wyrozumiali i serdeczni – umożliwmy pracownikom swobodny przejazd z towarem. Oni nie chcą nam specjalnie przeszkodzić. Nie na miejscu będzie więc zwracanie im uwagi czy kierowanie w ich stronę niestosownych komentarzy. A może on właśnie jedzie z tymi brakującymi produktami, których Ty akurat potrzebujesz?

Manewrowanie między półkami tak zwanym paleciakiem, który jest wyładowany po brzegi, naprawdę nie należy do najprostszych czynności. Klienci, którzy nie chcą się usunąć, dodatkowo to utrudniają.

Zejdź z drogi, jeśli pracownik sklepu jedzie z wózkiem, bo to też wyraz troski o własne bezpieczeństwo! Jeśli będziesz się przy nim przeciskać, towary mogą pospadać z palety i stworzyć niebezpieczeństwo.

Obraz

Jak się zachować, jeśli pracownik wykłada towar?

Bądź dla niego wyrozumiały. Jeśli poprosi Cię o to, byś się przesunął, nie rób mu awantury – po prostu to zrób. Tobie nie stanie się przez to nic złego, ani nie przeszkodzi Ci to aż tak w robieniu zakupów.

Duży ruch w sklepie to dłuższe kolejki. Im szybciej pracownik wyłoży towar, tym szybciej będzie mógł zająć miejsce przy kolejnej kasie, przez co i Ty wcześniej zostaniesz obsłużony!

Pracownik sklepu to nie osoba, którą można bez skrupułów poniżać za to, że wykonuje swoje obowiązki. Szanujmy się wzajemnie – to klucz to prawidłowych relacji międzyludzkich, który warto mieć na uwadze nie tylko w sklepach.

A czy robiąc zakupy w sieci sklepów Biedronka, odkryłeś już ukrytą funkcję czarnych koszyków? Są nowe, więc klienci o niej nie wiedzą.

Wózki w Lidlu też mają swoją niezwykle przydatną ukrytą funkcję!