PoradyCzym i jak czyścić swój telefon? Tego błędu nie popełniaj!

Czym i jak czyścić swój telefon? Tego błędu nie popełniaj!

czym czyścić telefon fot. getty images
czym czyścić telefon fot. getty images
Manuel
24.04.2023 17:20

Na naszych komórkach często niestety zbiera się różnego rodzaju brud, kurz i bakterie, a czasem trafiają się i bardziej nietypowe plamy. Warto wiedzieć, czym czyścić telefon tak, aby nie uszkodzić jego ekranu czy portów, przez które podłącza się słuchawki i inne urządzenia.

Większość osób swoje komórki niestety czyści tym, co im po prostu wpadnie w rękę. Jest to bardzo złe rozwiązanie, które kończy się często powstaniem nowych rysek na ekranie lub obudowie. Czasem też zapchanymi portami, które przestają poprawnie działać. Jeśli jednak dbasz o swoją komórkę, to pewnie chciałbyś wiedzieć, czym tak naprawdę powinieneś czyścić telefon, aby go nie uszkodzić.

Dlaczego ważne jest, żeby telefon był zawsze czysty?

To wcale nie względy estetyczne są tutaj najważniejsze. Na powierzchniach naszych telefonów gromadzą się z czasem niewidoczne dla nas gołym okiem bakterie i zarazki. A przecież komórkę przykładasz prawie codziennie do swoich ust i do swojego ucha. Bardzo ważne jest więc, aby była ona czysta. Dlatego oprócz starcia z niej ewentualnego brudu, warto jest komórkę od czasu do czasu odkażać środkiem, który zdolny jest zneutralizować bakterie i inne zarazki.

czym czyścić telefon, fot. getty images
czym czyścić telefon, fot. getty images

Czym czyścić telefon?

Na pewno nie pierwszą lepszą szmatką, chyba że nie obchodzi cię to, że porysujesz jego powierzchnię. Do podstawowego, regularnego czyszczenia komórki z brudu świetnie nadaje się ściereczka z mikrofibry. Praktycznie wszyscy spece od telefonów są zgodni, że jest to najlepsze rozwiązanie. Ściereczki z mikrofibry są idealne do czyszczenia wszelkiego typu ekranów i innych, delikatnych powierzchni, gdyż z jednej strony dobrze zbierają nawet małe drobinki, a z drugiej są bardzo bezpieczne w użyciu. Takiej ściereczki nie musisz zwilżać żadnym środkiem. Wystarczy przetrzeć nią telefon na sucho.

Tak jak już wspomnieliśmy, warto jednak również co jakiś czas odkazić nasz telefon. W tym celu większość ekspertów zaleca użycie 70 proc. alkoholu izopropylowego. Nie aplikujemy go jednak nigdy bezpośrednio na ekran czy obudowę telefonu! Nawilż nim ściereczkę z mikrofibry, a następnie wytrzyj nią telefon. Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie, nawet jeśli producent twojej komórki zapewnia cię, że jest ona wodoodporna.

czym czyścić telefon, fot. getty images
czym czyścić telefon, fot. getty images

iPhone dostał drugie życie! | Dokładnie czyszczenie iPhone'a

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także