PoradyPrzetrzyj tym meble, a kurz już nie będzie na nich osiadał. Wystarczy jeden produkt dla dzieci

Przetrzyj tym meble, a kurz już nie będzie na nich osiadał. Wystarczy jeden produkt dla dzieci

Przetrzyj tym meble, a kurz już nie będzie na nich osiadał. Wystarczy jeden produkt dla dzieci
Manuel
05.12.2022 23:19

Bez względu na to, jak czysty jest Twój dom, prawdopodobnie nadal jest w nim kurz. Jest to wszechobecny problem, z którym każdy musi sobie radzić każdego dnia. Dziś podpowiemy Ci jak go zwalczać na meblach znacznie skuteczniej niż do tej pory.

kurz, fot. genialne.pl
kurz, fot. genialne.pl

Skąd się bierze kurz i czym właściwie jest?

Kurz w domu to coś, co powraca bez względu na to, jak często sprzątasz. Kurz składa się z wszelkiego rodzaju cząsteczek, w tym martwych komórek skóry, włókien ubrań, papieru i pyłków roślin, aby wymienić tylko kilka. Wiele osób cierpiących na alergie zauważa, że ich objawy pogarszają się w zakurzonym otoczeniu. Dlatego ważne jest, aby kurz był pod kontrolą w Twoim domu dla komfortu Twojej rodziny i gości. Chociaż jest prawie niemożliwe, aby Twój dom był całkowicie wolny od kurzu, możliwe jest utrzymanie go pod kontrolą.

odkurzanie, fot. genialne.pl
odkurzanie, fot. genialne.pl

W walce z kurzem sięgnij po... oliwkę dla dzieci

Oliwka dla dzieci jest tania, dostępna w prawie każdym sklepie i większość ludzi ma często butelkę tego środka w domu, nawet jeśli nie pamięta jej zakupu. Jest to produkt bardzo powszechny i naprawdę przydatny - nawet do wielu rzeczy innych niż to, do czego został stworzony. Jednym z takich zastosowań jest walka z kurzem. Oliwka dla dzieci działa cuda do odkurzania drewnianych rzeczy - nawet jeśli robisz to w pośpiechu, "na szybciora". Wystarczy zastosować kilka kropli na szmatkę i przetrzeć obszar, który chcesz wyczyścić i będzie błyszczeć jak nigdy przedtem. Co więcej, kurz będzie na nim znacznie trudniej osiadał, a więc Twoje meble przez znacznie dłuższy czas będą czyste i wolne od niego.

Ale jest coś jeszcze lepszego od zastosowania samej oliwki i działa nie tylko świetnie na drewniane meble, ale także i inne podobne powierzchnie. Czas abyś poznał pewną prostą mieszankę, która sprawdza się w walce z kurzem lepiej niż wiele profesjonalnych, drogich środków.

odkurzanie, fot. genialne.pl
odkurzanie, fot. genialne.pl

To super mieszanka na walkę z kurzem

Jeśli chcesz aby na Twoich meblach pojawiało się jak najmniej kurzu to warto abyś spróbował zrobić następująca mieszankę. Bardzo nie lubią jej roztocza, które w znacznej mierze przyczyniają się do powstania kurzu. Do butelki ze spryskiwaczem wlej pół szklanki wody, dodaj dwie łyżeczki oliwki dla dzieci, kilka kropel soku z cytryny oraz niewielką ilość płynu do płukania. Następnie wymieszaj i spryskaj swoją mieszanką meble. Na koniec przetrzyj je ściereczką z mikrofibry. Bardzo szybko zauważysz, że kurz dużo wolniej będzie na nich osiadać.

Zobacz genialne triki z pralką, które ułatwiają życie. Sprawią, że pranie będzie dużo przyjemniejsza czynnością

Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także