PoradyMoi dziadkowie choinkę podlewali wodą z jednym dodatkiem. Nie gubiła igieł i nie opadła

Moi dziadkowie choinkę podlewali wodą z jednym dodatkiem. Nie gubiła igieł i nie opadła

Moi dziadkowie choinkę podlewali wodą z jednym dodatkiem. Nie gubiła igieł i nie opadła
17.12.2022 19:20

Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, choinki już teraz zdobią nasze mieszkania. Lubimy czuć ten świąteczny klimat wcześniej, szczególnie jeśli początek grudnia staje się obfity w opady śniegu. Szturmem ruszyliśmy do sklepów w poszukiwaniu ozdób i światełek oraz czym prędzej przyozdobiliśmy nimi nasze wnętrza i ogrody. Ci, którzy w tym roku zdecydowali się na drzewko w doniczce, już cieszą się zapachem lasu w domu. Warto, by wiedzieli, jak dbać o żywą choinkę, aby do Wigilii nie zgubiła igieł.

Bombki, wstążki, światełka, łańcuchy – to jednak nie lada obciążenie dla drzewek. Ścięte i włożone do doniczek mogą nie czuć się dobrze i szybko usychać – nawet pomimo regularnego podlewania. Martwisz się, kiedy co ranek widzisz na podłodze coraz więcej igieł pod choinką? Wzmocnij ją, aby pięknie zdobiła Twój salon przez całe święta, a nawet jeszcze dłużej.

cozy vintage New Year's interior with a real live Christmas tree. loft, family celebration at home, dried oranges instead of toys, guitar, retro sofa with decorative pillows
cozy vintage New Year's interior with a real live Christmas tree. loft, family celebration at home, dried oranges instead of toys, guitar, retro sofa with decorative pillows

Czym odżywić choinkę, aby pięknie się utrzymywała?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup jodły kaukaskiej, to pewnie nie musisz codziennie sprzątać opadniętych igieł. Jest to wyjątkowo odporny gatunek choinki. Jeśli jednak postawiłeś na tradycję i w Twoim domu dumnie stoi świerk lub sosna – musisz poświęcić im więcej uwagi. Te drzewka wymagają szczególnej troski.

A cute little girl reads book at home in lived-in interior near a Christmas tree against the backdrop of burning fireplace.
A cute little girl reads book at home in lived-in interior near a Christmas tree against the backdrop of burning fireplace.

Co zrobić, aby choinka nie gubiła igieł?

Przede wszystkim odsuń ją od wszelkich źródeł ciepła! Choć pięknie przyozdobione drzewko stojące nieopodal kominka pięknie wygląda na zdjęciach, to jednak stwarza zagrożenie dla domu i nie postoi w takich warunkach zbyt długo. Nie zapominaj też o tym, aby regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym stoi. Potrzebuje świeżego powietrza równie mocno, jak podlewania.

Jak dbać o żywą choinkę? Tak, jak niegdyś nasi dziadkowie!

Wykorzystaj najlepszy sposób na głębokie nawodnienie drzewka. Do wody, którą je podlewasz, dodaj 2 łyżki soli i cukru na jeden litr wody. Szybko się w niej rozpuszczą, ponieważ woda powinna być lekko ciepła. To trik wykorzystywany już od lat! Od kiedy zaczęto o nim zapominać, pojawił się problem gubienia igieł…

Możesz też zasilić choinkę dodając tylko dwie łyżki cukru lub tylko dwie łyżki soli.  Takie domowe nawozy wystarczy zastosować raz na tydzień. Dotyczy to i choinek w donicy i choinek ciętych, stojących w pojemniku z wodą,

Obraz

Świąteczna choinka ze wstążki za grosze! | DIY

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także