Czym wysypać podjazd? Ten roztapiacz śniegu sprawi, że nie będzie śliski zimą nawet przy -25°C
Manewrowanie na własnym podwórku zimą, pośród tumanów śniegu potrafi być niełatwe. Zwłaszcza jeśli grunt jest oblodzony, albo nasz plac nierówny. Czym wysypać podjazd, aby każdy zimowy poranek nie był dla nas utrapieniem?
Czym wysypać podjazd?
więc utrzymać podjazd w nieskazitelnym stanie? Masz kilka opcji. To zależy od tego, jak duży obszar chcesz oczyścić, czy tylko patio lub rzeczywiście cały podjazd. Tak czy siak bierz łopatę lub inne narzędzie do rąk i zaczynamy naszą "zabawę". Oto najlepsze środki na czysty podjazd, pozbawiony śniegu i lodu.
Sól kamienna
Jednym z najpowszechniejszych sposobów zapobiegania gromadzeniu się śniegu i lodu na podjeździe jest użycie jakiegoś środka odladzającego - na przykład starej dobrej soli kamiennej. Jest to tani sposób, ale ma pewne wady. Roztopi lód i śnieg dopiero powyżej - 15°C. Zazwyczaj to całkowicie wystarcza, ale jeśli zrobi się na zewnątrz zimniej, sól kamienna w żaden sposób Ci nie pomoże. Co jednak dla wielu osób ważniejsze, może ona uszkodzić podjazd i spowodować korozję samochodu. A roztopiona woda może ponownie zamarznąć, jeśli sól zostanie wyszczotkowana z podjazdu. Ale jeśli szukasz szybkiego i ekonomicznego sposobu na pozbycie się lodu i śniegu, to jest to opcja zdaniem wielu osób warta mimo wszystko rozważenia. Zwłaszcza jeśli nie masz nowiutkiego samochodu, albo nie masz problemu z zachowaniem szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się nią.
Roztapiacz śniegu z chlorkiem magnezu
Chlorek magnezu jest nieco droższy niż standardowa sól kamienna, ale uważamy, że korzyści uzasadniają tę różnicę w cenie. Ten produkt działa aż do -25°C i - co dla wielu osób ważniejsze - nie uszkodzi Twojego betonu, ani samochodu. Co więcej jest również nieszkodliwy dla łap Twojego pupila, a większość tego typu produktów jest biodegradowalnych, więc spokojnie możesz nim wysypać trawnik, czy okolice rabat kwiatowych. Tak jak jednak wspomnieliśmy, dla wielu poważnym minusem jest stosunkowo wysoka cena.
Takim samym skutecznym środkiem do roztapiania lodu i śniegu nawet przy bardzo niskich temperaturach, jest chlorek wapnia.
Piasek i żwir
W przeciwieństwie do dwóch poprzednich metod nie za bardzo radzą one sobie z topieniem śniegu i lodu Tyle , że wcale nie muszą tego robić. Bo piasku i żwiru używa się po to, by zwiększyć tarcie. Minusem tego rozwiązania jest przede wszystkim strzelający spod kół auta żwir oraz fakt, że zarówno przy żwirze, jak i piasku czeka Cię ostatecznie sporo sprzątania, najpóźniej wczesną wiosną.
Popiół
To świetne rozwiązanie, jeśli ogrzewasz dom paliwem, które po sobie popiół pozostawia. Musisz jednak wiedzieć, że w ten sposób możesz dość łatwo odbarwić sobie część nawierzchni swojego podwórka (uważaj zwłaszcza jeśli jest ona granitowa). A wiosną oczywiście czeka Cię sporo sprzątania.