PoradyLajfhakiCzym zastąpić zmywacz do paznokci? Masz na to aż 3 produkty

Czym zastąpić zmywacz do paznokci? Masz na to aż 3 produkty

Czym zastąpić zmywacz do paznokci? Masz na to aż 3 produkty
Katarzyna

02.07.2019 09:28, aktual.: 02.07.2019 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteś tradycjonalistką i zamiast hybryd czy żelu uwielbiasz klasyczny lakier do paznokci, na pewno czasami drażni Cię ostry zapach zmywacza, którym możesz usunąć lakier. Gorzej jeśli wyjeżdżasz na wakacje i zapomniałaś kupić malutkiej buteleczki z tym specyfikiem! Czym w takim razie zastąpić zmywacz do paznokci? Okazuje się, że istnieją aż 3 proste rozwiązania!

Czym zastąpić zmywacz do paznokci - #1 Woda utleniona

instagram.com/machoniek
instagram.com/machoniek

Aby nie uszkodzić płytki paznokcia, przed użyciem wody utlenionej zaleca się moczenie dłoni w letniej wodzie z mydłem przez około 10 minut. Po tym czasie nanieś wodę utlenioną na wacik i zacznij pocierać nim paznokcie. Lakier powinien zejść po kilku ruchach. Jeśli nie masz w domu wody utlenionej możesz także użyć octu, jednak jego zapach może zniechęcać.

Czym zastąpić zmywacz do paznokci - #2 Wódka

instagram.com/carla.xyz
instagram.com/carla.xyz

Nie od dziś wiadomo, że wiele kosmetyków zawiera w swoim składzie alkohol, dlatego też nie powinno dziwić, że wódka czy czysty spirytus mogą skutecznie zastąpić zmywacz do paznokci. Wystarczy nanieść go na wacik i wetrzeć w lakier na paznokciach.

Czym zastąpić zmywacz do paznokci - #3 Perfumy

instagram.com/koajla
instagram.com/koajla

Zarówno perfumy jak i dezodorant mogą okazać się przydatne w chwili gdy nie mamy pod ręką tradycyjnego opakowania ze zmywaczem do paznokci. Perfumy mają w swoim składzie substancje, które rozpuszczają lakier na paznokciach, jednak aby ten sposób się udał i nie naruszył struktury paznokcia, tak samo jak w przypadku pierwszej metody, warto przez 10 minut namoczyć dłonie w wodzie z mydłem, a dopiero później użyć dezodorantu czy perfum.

UWAGA: Powyższe triki są skuteczne, jednak należy używać ich tylko w konieczności! Jeśli masz w domu tradycyjny zmywacz, lepiej zawsze użyj tego kosmetyku. Perfumy, wódka czy woda utleniona mogą pomóc Ci pozbyć się lakieru, jednak pamiętaj, że te produkty powinny być używane w chwilach konieczności, a nie jako stały zamiennik zmywacza.

instagram.com/unghie_creative
instagram.com/unghie_creative

Dodatkowo lepiej nie używać tych trików jeśli Twoje dłonie są zadrapane lub pokaleczone. Jeśli jednak chcesz pozbyć się lakieru, lepiej użyj powyższych trików - odrywanie i zeskrobywanie lakieru tylko uszkodzi płytkę paznokcia!

To także może Cię zainteresować:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także