PoradyCzysta łazienka w kilka minut! 2 produkty z kuchni są skuteczniejsze niż sklepowa chemia

Czysta łazienka w kilka minut! 2 produkty z kuchni są skuteczniejsze niż sklepowa chemia

Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Genialne.pl
Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Genialne.pl
27.04.2023 13:51

Mycie łazienki wcale nie musi wiązać się z użyciem chemii i długim szorowaniem. Wystarczy użyć dwóch produktów, które znajdziesz w kuchni, by w kilka minut wyczyścić nawet najbardziej kłopotliwe elementy.

Czysta łazienka to podstawa domowej higieny. Jednak jeśli myślisz, że utrzymanie jej w nienagannym stanie wymaga długich godzin ciężkiej pracy i użycia silnych środków myjących, jesteś w błędzie. Sięgnij po dwa produkty spożywcze, a sprzątanie łazienki przestanie stanowić jakiekolwiek wyzwanie. Wszystkie sprzęty wypucujesz w kilka minut.

Czego potrzebujesz, żeby czyścić łazienkę octem?

Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Getty Images
Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Getty Images

Jak czyścić łazienkę octem?

Lustra oraz szyby prysznicowe bez problemu wyczyścisz samym octem. Spryskaj nim szklane powierzchnie i pozostaw na chwilę. Następnie wytrzyj je suchą lub wilgotną ściereczką. Zrób to dokładnie, by pozbyć się wszystkich zacieków oraz śladów kamienia. Zlew, wannę oraz brodzik prysznicowy również spryskaj octem (uprzednio zdejmując z nich kosmetyki i inne akcesoria). Pozostaw na chwilę, a w tym czasie wyszoruj okolice kranów i odpływów szczoteczką do zębów i proszkiem do pieczenia. Następnie spłucz resztki proszku, a zlew, wannę i brodzik przetrzyj ściereczką. Również sedes (szczególnie deskę) spryskaj octem. Silne zabrudzenia i żółte plamy możesz posypać proszkiem do pieczenia i również wyszorować je szczoteczką. Na zakończenie dokładnie wytrzyj sedes wilgotną szmatką.

Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Getty Images
Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Getty Images

Jak czyścić meble i akcesoria łazienkowe?

Do czyszczenia mebli użyj wilgotnej ściereczki. W ten sposób pozbędziesz się kurzu i innych zabrudzeń. To samo zrób z akcesoriami łazienkowymi, np. z koszem na śmieci, pojemnikiem na mydło w płynie lub kubeczkiem na szczoteczki do zębów. Jeśli na podłodze leży mata, potrząśnij nią, by wytrzepać kurz, a następnie zbierz go zmiotką lub wciągnij odkurzaczem. Gotowe. Łazienka jest porządnie wysprzątana — bez chemii, bez długiego szorowania i bez żmudnego polerowania.

Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także