PoradyLajfhakiCzyste szyby w moim domu to zasługa tej mieszanki. Łyżka mąki, trochę płynu i gotowe!

Czyste szyby w moim domu to zasługa tej mieszanki. Łyżka mąki, trochę płynu i gotowe!

Czyste szyby w moim domu to zasługa tego płynu, fot. Freepik
Czyste szyby w moim domu to zasługa tego płynu, fot. Freepik
26.09.2023 15:30

Moja mama podpowiedziała mi sprytny trik na czyste szyby. Nie dość, że jest tani jak woda, to jeszcze sprzyja ekologii. Wystarczy trochę mąki, a problem ze smugami i śladami na szybach już mnie nie dotyczy.

Mąka ziemniaczana, czy też inaczej skrobia to naturalny zagęstnik, którego używamy w kuchni. Poza kulinarną stroną można ją wykorzystywać w domowych porządkach. Ma genialne działanie absorpcyjne i jest w stanie usunąć plamy z tłuszczu, które nie chcą się poddać żadnemu innemu detergentowi. Ktoś kiedyś pomyślał, by wykorzystać ją jako patent na czyste szyby. Ten ruch był genialny!

Chcesz mieć czyste szyby? Potrzebujesz nieco mąki

Obraz

Skrobia przyda się do prania

Jeśli weźmiesz w dłoń nieco mąki ziemniaczanej, poczujesz, że ma gładką i kremową konsystencję. Dorzucenie odrobiny proszku do prania może sprawić, że pościele i obrusy staną się sztywniejsze, a tym samym bardziej oporne na zagniecenia. Skrobia ziemniaczana w połączeniu z wodą to inaczej krochmal, którego używały nasze babcie. Ważne jest, by wykorzystać odpowiednie proporcje: 1 łyżka mąki ziemniaczanej na litr wody. Mąkę mieszamy z wodą, by pozbyć się grudek i dolewamy całość do dużego garnka z litrem gotującej się wody. Powstanie coś na wzór rzadkiego kisielu, który wlewa się następnie bezpośrednio do przegrody na płyn do płukania. W ten sposób tkaniny zyskają niewidzialną powłokę, która nieco je usztywni. Jak widać, ten domowy produkt to sposób nie tylko na czyste szyby.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także