PoradyCzym czyścić ekran telefonu? Tak usuniesz z niego drobne rysy

Czym czyścić ekran telefonu? Tak usuniesz z niego drobne rysy

ekran telefonu fot. freepik
ekran telefonu fot. freepik
Manuel

28.12.2022 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób zastanawia się czym jest najlepiej czyścić ekran telefonu. A już najlepiej tak, aby zniknęły z niego wszystkie drobne ryski, jakie się niestety mogą na skutek używania pojawić. Jest trochę zaskakujący, domowy środek, za pomocą którego można to skutecznie i bezpiecznie zrobić.

Czym czyścić ekran telefonu?

Czy ekran Twojego iPhone'a lub Androida jest porysowany? Jest to bardzo częsty problem, który może obejmować od uszkodzenia powierzchni do poważnej awarii urządzenia. Podczas gdy poważne zarysowania zazwyczaj wymagają wymiany ekranu, możesz usunąć i naprawić łagodne zarysowania w domu. Zaskakująco dobrze sprawdza się tutaj... pasta do zębów.

Czyszczenie ekranu telefonu i usuwanie rys za pomocą pasty do zębów

Ze względu na to, jak zostały pomyślane jej właściwości ścierne, pasta do zębów może usunąć plastikową rysę w bardzo podobny sposób, w jaki czyści zęby. Przez wielu znawców tematu jest zalecanym środkiem do naprawy plastikowych zarysowań. Ważne jest, aby upewnić się, że pasta do zębów jest rzeczywistą pastą, w przeciwieństwie do pasty opartej na żelu. Aby zadrapanie zniknęło, pasta do zębów musi być ścierna (większość jest, ale nie wszystkie. Opis na opakowaniu powinien tutaj rozwiać wątpliwości).

ekran telefonu, fot. freepik
ekran telefonu, fot. freepik

Najpierw nałóż pastę za pomocą dowolnego aplikatora. Zarówno miękka szmatka, ręcznik papierowy, bawełniany wacik lub szczoteczka do zębów mogą być w tym przypadku odpowiednie. Użyj tylko ilości wielkości ziarnka grochu. Każda większa ilość spowoduje powstanie niepotrzebnego bałaganu na Twoim telefonie. Nałóż pastę do zębów na zarysowanie. Gdy już to zrobisz, pocieraj ją delikatnymi, okrężnymi ruchami. Kontynuuj tę czynność, aż zarysowanie będzie ledwo zauważalne. Ponieważ pasta do zębów sama w sobie ma właściwości ścierne, nie musisz stosować zbyt dużej siły nacisku. Kontynuuj szorowanie, aż zaczniesz widzieć postępy. W końcu ryska całkiem zniknie lub w najgorszym przypadku stanie się przynajmniej dużo mniej widoczna. Bo - niestety - jeśli rysa jest sporych rozmiarów, to pasta do zębów nie wystarczy, aby ją usunąć. Mimo to, powinna przynajmniej znacząco zmniejszyć większość zadrapań.

Doprowadzamy ekran telefonu do czysta

Gdy rysa zostanie zmniejszona lub całkowicie usunięta, to teraz niestety musisz jeszcze wyczyścić ekran z resztek pasty do zębów. Nie martw się jednak, nie jest to ani trochę trudne. Dobrym sposobem jest użycie miękkiej, lekko wilgotnej szmatki i wytarcie nadmiaru pasty do zębów. Następnie należy użyć szmatki do polerowania i wytrzeć wszelkie zabrudzenia lub oleje, które mogły nagromadzić się na ekranie. I to wszystko. Twój telefon powinien wyglądać teraz znacznie lepiej.

Ukryte triki z wyszukiwarką GOOGLE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także