PoradyDodaj tylko kilka kropli do wody i wstaw do mikrofali. W kilka minut będzie jak nowa

Dodaj tylko kilka kropli do wody i wstaw do mikrofali. W kilka minut będzie jak nowa

Czyszczenie mikrofalówki fot. freepik
Czyszczenie mikrofalówki fot. freepik
Manuel
10.12.2022 18:36

Czyszczenie mikrofalówki nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Za chwile pokażemy Ci jednak prostą domową mieszankę, bazującą na olejku cytrynowym, która sprawi, że czynność ta będzie odtąd dużo mniej żmudna i czasochłonna.

To bezpieczniejsze i tańsze niż profesjonalne środki

Jeśli jesteś taki jak większość Polaków, to mikrofalówka jest jednym z najbardziej popularnych urządzeń w Twoim domu. Z tego powodu, jest to prawdopodobnie urządzenie, który jest w potrzebie ciągłego czyszczenia. Wiele firm sprzedaje środki czyszczące i specjalne chemikalia, abyś mógł łatwiej wykonać to zadanie. Jednak tak naprawdę wcale nie potrzebujesz tych z reguły drogich, specjalistycznych środków. Bo prawdopodobnie masz wszystko, czego potrzebujesz, już teraz w swojej kuchni. Co więcej, domowymi sposobami jak ten będziesz w stanie głęboko oczyścić i odświeżyć swoją mikrofalówkę bez chemikaliów i bez tego całego żmudnego szorowania.

czyszczenie mikrofalówki, fot. freepik
czyszczenie mikrofalówki, fot. freepik

Czyszczenie mikrofalówki za pomocą olejku eterycznego z cytryny

Co potrzebujesz do wyczyszczenia mikrofalówki (tą metodą zrobisz to w zaledwie 3 minuty):

  • miska, którą można włożyć do mikrofalówki;
  • 4-5 kropli naturalnego olejku z cytryny ;
  • odrobina wody z kranu (mniej więcej równowartość 1 szklanki);

Najpierw wlej 1 szklankę wody do miski przystosowanej do używania w mikrofalówce. Dodaj 4-5 kropli cytrynowego olejku eterycznego. Teraz wystarczy, że jedynie podgrzejesz ową miskę z roztworem w mikrofalówce przez 3 minuty na typowych ustawieniach.

Gdy tylko mikrofalówka się wyłączy, zajrzyj po prostu do środka. Zauważysz, że wnętrze jest czyste, tak jakbyś je przed chwilą umył. A co więcej, bardzo przyjemnie pachnie. Wszelkie drobne odpadki, a także wszelkie nieprzyjemne zapaszki, jakie mogły zostać po którymś jedzeniu z niej zniknęły na dobre.

Czysta mikrofalówka

Dla opisanego wyżej sposobu czyszczenia istnieje jeszcze alternatywna metoda, o której warto powiedzieć. Sprawdza się ona zwłaszcza w przypadku najbardziej zabrudzonych mikrofalówek. Jeśli Twoja do takich należy, to zamiast wkładać miskę z roztworem do mikrofali lepiej jest zrobić mieszankę poza urządzeniem. A potem najzwyczajniej w świecie użyć gąbki zamaczanej w roztworze (uważaj jednak żeby nie była zbyt mokra, bo zalejesz swoje urządzenie).

Olejek cytrynowy świetnie się sprawdza do czyszczenia i jest dużo bezpieczniejszy od wielu chemicznych preparatów. Zwłaszcza jeśli chodzi o urządzenia, które odpowiadają za obróbkę jedzenia. Używając gąbki umyjesz swoją mikrofalówkę jeszcze szybciej niż wstawiając miskę z roztworem. Faktem jest jednak, że będzie Cię to kosztowało odrobinę więcej wysiłku.

11 TRIKÓW KUCHENNYCH, KTÓRYCH UŻYWAJĄ SZEFOWIE KUCHNI

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także