PoradyDodaj tylko kilka kropli do wody i wstaw do mikrofali. W kilka minut będzie jak nowa

Dodaj tylko kilka kropli do wody i wstaw do mikrofali. W kilka minut będzie jak nowa

Czyszczenie mikrofalówki fot. freepik
Czyszczenie mikrofalówki fot. freepik
Manuel

10.12.2022 18:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czyszczenie mikrofalówki nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Za chwile pokażemy Ci jednak prostą domową mieszankę, bazującą na olejku cytrynowym, która sprawi, że czynność ta będzie odtąd dużo mniej żmudna i czasochłonna.

To bezpieczniejsze i tańsze niż profesjonalne środki

Jeśli jesteś taki jak większość Polaków, to mikrofalówka jest jednym z najbardziej popularnych urządzeń w Twoim domu. Z tego powodu, jest to prawdopodobnie urządzenie, który jest w potrzebie ciągłego czyszczenia. Wiele firm sprzedaje środki czyszczące i specjalne chemikalia, abyś mógł łatwiej wykonać to zadanie. Jednak tak naprawdę wcale nie potrzebujesz tych z reguły drogich, specjalistycznych środków. Bo prawdopodobnie masz wszystko, czego potrzebujesz, już teraz w swojej kuchni. Co więcej, domowymi sposobami jak ten będziesz w stanie głęboko oczyścić i odświeżyć swoją mikrofalówkę bez chemikaliów i bez tego całego żmudnego szorowania.

czyszczenie mikrofalówki, fot. freepik
czyszczenie mikrofalówki, fot. freepik

Czyszczenie mikrofalówki za pomocą olejku eterycznego z cytryny

Co potrzebujesz do wyczyszczenia mikrofalówki (tą metodą zrobisz to w zaledwie 3 minuty):

  • miska, którą można włożyć do mikrofalówki;
  • 4-5 kropli naturalnego olejku z cytryny ;
  • odrobina wody z kranu (mniej więcej równowartość 1 szklanki);

Najpierw wlej 1 szklankę wody do miski przystosowanej do używania w mikrofalówce. Dodaj 4-5 kropli cytrynowego olejku eterycznego. Teraz wystarczy, że jedynie podgrzejesz ową miskę z roztworem w mikrofalówce przez 3 minuty na typowych ustawieniach.

Gdy tylko mikrofalówka się wyłączy, zajrzyj po prostu do środka. Zauważysz, że wnętrze jest czyste, tak jakbyś je przed chwilą umył. A co więcej, bardzo przyjemnie pachnie. Wszelkie drobne odpadki, a także wszelkie nieprzyjemne zapaszki, jakie mogły zostać po którymś jedzeniu z niej zniknęły na dobre.

Czysta mikrofalówka

Dla opisanego wyżej sposobu czyszczenia istnieje jeszcze alternatywna metoda, o której warto powiedzieć. Sprawdza się ona zwłaszcza w przypadku najbardziej zabrudzonych mikrofalówek. Jeśli Twoja do takich należy, to zamiast wkładać miskę z roztworem do mikrofali lepiej jest zrobić mieszankę poza urządzeniem. A potem najzwyczajniej w świecie użyć gąbki zamaczanej w roztworze (uważaj jednak żeby nie była zbyt mokra, bo zalejesz swoje urządzenie).

Olejek cytrynowy świetnie się sprawdza do czyszczenia i jest dużo bezpieczniejszy od wielu chemicznych preparatów. Zwłaszcza jeśli chodzi o urządzenia, które odpowiadają za obróbkę jedzenia. Używając gąbki umyjesz swoją mikrofalówkę jeszcze szybciej niż wstawiając miskę z roztworem. Faktem jest jednak, że będzie Cię to kosztowało odrobinę więcej wysiłku.

11 TRIKÓW KUCHENNYCH, KTÓRYCH UŻYWAJĄ SZEFOWIE KUCHNI

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także