PoradyNigdy nie miałem tak czystego kranu. Wystarczyła jedna niepozorna rzecz z kuchennej szuflady

Nigdy nie miałem tak czystego kranu. Wystarczyła jedna niepozorna rzecz z kuchennej szuflady

Czyszczenie papierem do pieczenia, fot. freepik
Czyszczenie papierem do pieczenia, fot. freepik
Manuel

03.01.2023 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żadnych odcisków palców czy brzydkich, nieprzyjemnych dla oka smug po wodzie. Jak to w ogóle możliwe? Przecież one zawsze się pojawiają. Nie jeśli weźmiesz się za czyszczenie papierem do pieczenia.

Czyszczenie papierem do pieczenia - na to sam byś nie wpadł

Okazuje się, że papier do pieczenia ma więcej użyć niż tylko zawijanie resztek jedzenia. Możesz nim również czyścić smugi i plamy z wody z armatury zlewu. Zamiast wyciągać jakiś chemiczny środek czyszczący i czystą szmatę za każdym razem, gdy zauważysz odciski palców lub inne plamy na baterii kuchennego lub łazienkowego zlewu, po prostu sięgnij po kawałek papieru do pieczenia.

Czyszczenie papierem do pieczenia, fot. freepik
Czyszczenie papierem do pieczenia, fot. freepik

Korzyści z użycia takiego prostego środka do czyszczenia armatury zlewu są oczywiste i od razu rzucają się w oczy. To bardzo duża oszczędność Twojego czasu. A także Twoich  pieniędzy wcześniej wydawanych na drogie środki czyszczące, które mogą nawet nie sprostać postawionemu przed nimi zadaniu i pozostawić smugi. Ta banalnie prosta metoda czyszczenia sprawi, że armatura zlewozmywaka, czy umywalki w mgnieniu oka odzyska swój blask. No i super, prawda? Jedna rzecz w kuchni i łazience, z którą będziesz się musiał dużo mniej użerać niż dotychczas.

Jeśli nie wierzysz, że to tak dobrze działa, to po prostu zerknij na to krótkie wideo z serwisu Reddit użytkownika o ksywie Quietation. Ono mówi więcej niż tysiąc słów:

Jak wyczyścić kran papierem do pieczenia?

Aby wyczyścić armaturę zlewu, oderwij mały kawałek papieru woskowego i przetrzyj nim baterię i krany. Upewnij się, że dotarłeś do wszystkich zakamarków, które w przeciwnym razie mógłbyś przeoczyć. W trakcie czyszczenia zauważysz, że papier pozostawia po sobie odrobinę woskowego osadu. Nie chcesz go usuwać, ponieważ wosk będzie stanowił barierę dla wody, brudu i smug.

Możesz przetestować to samemu i obserwować, jak woda spływa z armatury zlewu, nie pozostawiając nieestetycznych plam. Po zakończeniu pracy można zachować papier do pieczenia do następnego sprzątania, bo po przetarciu jednego czy dwóch kranów i ich okolic raczej jeszcze w całości się nie zużyje. Oczywiście papier ten jest tak tani, że możesz równie dobrze go zutylizować i niewiele na tym stracisz, jeśli przy następnym czyszczeniu sięgniesz po nowy kawałek. Wybór należy do Ciebie.

Zobacz genialne triki z pralką, które ułatwiają życie. Sprawią, że pranie będzie dużo przyjemniejsza czynnością

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także