PoradyRozpuść i wlej na noc do toalety. Pozbędziesz się brzydkiego zapachu

Rozpuść i wlej na noc do toalety. Pozbędziesz się brzydkiego zapachu

Czyszczenie toalety Fot. Freepik / Genialne / 
The Frugal Homestead
Czyszczenie toalety Fot. Freepik / Genialne / The Frugal Homestead
Manuel
25.01.2023 07:01, aktualizacja: 25.01.2023 15:40

Czyszczenie toalety to żadna przyjemność, co gorsza często potrafi być uciążliwe, jeśli to chcemy zrobić naprawdę dobrze. Jest jednak prosty sposób, który zapewni nam czystą toaletę, pozbawioną brzydkich zapachów.

Uciążliwy, brudny problem

Toaletę można czyścic na wiele sposobów. Nie wszyscy jednak chcą do tego używać mocno inwazyjnych środków chemicznych, bo nie uważają je za w pełni bezpieczne. W końcu ubikacja to miejsce, które ma spory kontakt z najwrażliwszymi częściami naszego ciała. Jeśli należysz do tego typu osób, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zamiast chemicznych detergentów ze sklepowej półki możesz użyć produktu, który przypuszczalnie masz już w swojej kuchni. Bedzie on całkowicie bezpieczny dla zdrowia Ciebie i Twoich najbliższych.

Czyszczenie toalety, fot. Freepik
Czyszczenie toalety, fot. Freepik

Czyszczenie toalety domowymi sposobami

O jaki tajemniczy produkt chodzi? Są nim... drożdże. Tak, chodzi o te same drożdże, które używasz do wypieku ciast i różnych innych smakołyków. Okazuje się, że świetnie sprawdzają się jako środek czyszczący w przypadku ubikacji, a przede wszystkim jako sposób na pozbycie się przykrego zapachu. Będziesz zdziwiony tym jak szybko i sprawnie działają.

Wszystko co musisz zrobić, to podgrzać w garnku lub czajniku niewielką ilość wody. Następnie rozpuść w niej łyżeczkę drożdży. Woda nie może być gotująca. Po tym, jak wymieszasz całość, otrzymasz miksturę, którą wystarczy wlać do toalety. Najlepiej zrobić to w godzinach wieczornych - tak, by woda w toalecie nie była przez dłuższy czas spłukiwana i drożdże miały czas zadziałać. Gdy rano odwidzisz swoją ubikację, to zauważysz, że zniknął z niej unoszący się dotąd brzydki zapach. Możesz wręcz być zdziwiony tym, jak duża będzie różnica, jeśli dotąd zmagałeś się z tym problemem.

Niestety użycie ponownie silnych środków do czyszczenia toalet zabije drożdże, więc problem może powrócić. Dlatego zaleca się je używać w każdym przypadku, kiedy z kanalizacji wydobywa się brzydki zapach. Dotyczy to częściej domów wolno stojących, które mają szamba.

Usuwanie przykrego zapachu z szamba i systemu septycznego

Jeżeli posiadasz szambo i pojawił się przykry zapach w łazience, możesz rozpuścić 3 opakowania drożdży suszonych w dzbanku letniej wody, poczekać aż zaczną pracować i wlać całość do szamba. Jeżeli nie chcesz bezpośrednio do szamba wlać mikstury, możesz ją wlać do toalety, ale spłucz wtedy parokrotnie wodę w toalecie od razu. Taka ilość drożdży mogłaby zatkać odpływ, jeżeli już jest czymś przytkany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także