NewsyDlaczego Azjaci wyglądają młodo? Istnieje naukowe wyjaśnienie

Dlaczego Azjaci wyglądają młodo? Istnieje naukowe wyjaśnienie

Dlaczego Azjaci wyglądają młodo? Fot. Masako Mizutani fb / Jennifer Aniston / instagram
Dlaczego Azjaci wyglądają młodo? Fot. Masako Mizutani fb / Jennifer Aniston / instagram
24.08.2022 14:23

Też odnosicie wrażenie, że Azjatki dużo dłużej utrzymują swoją urodę od Europejek? Dlaczego Azjaci wyglądają młodo? Naukowcy postanowili dowiedzieć, dlaczego tak jest.

Dlaczego Azjaci wyglądają młodo - inne ułożenie kości

Na zdjęciu poniżej matka z córką:

masako_mizutani / instagram
masako_mizutani / instagram

Twarz ludów azjatyckich różni się znacząco od tych europejskich, co spowodowane jest układem kostnym. Posiadają oni szerszą strukturę kości środkowej części twarzy tzn. linii policzkowych oraz linii żuchwy. To przekłada się na późniejsze etapy starzenia się, gdy ubytki tkanek miękkich oraz kości są dużo mniej widoczne. Nie widać u nich obwisłej skóry.

Dodatkowo wokół oczu Azjaci posiadają większe ilości tłuszczu, co powoduje, że jego utrata z powodu wieku jest dużo mniej widoczna. Nie pojawiają się przez to u nich zmarszczki.

Skóra prawdę Ci powie

pixabay / pixabay
pixabay / pixabay

Azjaci posiadają więcej melaniny w skórze niż Europejczycy. To powoduje, że skóra nie tylko jest wyraźnie ciemniejsza, ale także zapewnia ochronę przed słońcem. Znacząco także spowalnia starzenie się skóry i dłużej zachowuje ona elastyczność. Poza tym ich skóra właściwa jest grubsza i zmarszczki tak szybko się u nich nie pojawiają.

Inny styl życia

Masako Mizutani fb / Jennifer Aniston / instagram
Masako Mizutani fb / Jennifer Aniston / instagram

Ludy azjatyckie mają w swojej diecie zdecydowanie więcej owoców morza, warzyw oraz przypraw. To spory kontrast między dietą znaną z Europy, gdzie dominuje nabiał, mięso czy spora ilość wszelkich słodkości.

Nawet kosmetyki na rynku azjatyckim kładą dużo większy nacisk na kwestie starzenia się skóry i zmarszczki niż ich światowi konkurenci. Pozytywnie także na zdrowie oddziaływają pewne zachowania oraz nawyki. Przykładowo wiekowi Japończycy aktywnie uprawiają sport oraz traktują wszelkie obowiązki domowe niczym ćwiczenia. Dzięki temu ich organizmy są znacznie zdrowsze niż europejskich emerytów.

Genetyczna loteria

Li Gong / instagram / Lucy Liu / instagram
Li Gong / instagram / Lucy Liu / instagram

Naukowcy odkryli, że ludy azjatyckie, a także latynoskie cechują się genem o nazwie Methuselah. Odpowiada on za regenerację skóry wystawioną na działanie słońca oraz innych oddziaływań środowiskowych. To powoduje, że skóra Azjatów (u których wspomniany gen jest aktywniejszy) dużo lepiej znosi pojawianie się zmarszczek oraz innych tego typu zmian niż inne ludy na naszej planecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także