PoradyLajfhakiOpakowanie sosu sojowego ma ukrytą funkcję. Japończycy zawsze z niej korzystają

Opakowanie sosu sojowego ma ukrytą funkcję. Japończycy zawsze z niej korzystają

Dlaczego butelka z sosem sojowym ma 2 otwory? Fot. genialne.pl
Dlaczego butelka z sosem sojowym ma 2 otwory? Fot. genialne.pl
22.10.2022 09:51

Czy wiesz, do czego służy druga dziurka w buteleczce z sosem sojowym? Nie jest ona tam przypadkowa, ani nie została tam zamontowana po to, aby można było nalewać przyprawę raz z jednej, a raz z drugiej strony. To ukryta funkcja, która pomoże Ci dawkować zawartość w higieniczny sposób – koniec z chlapaniem tam, gdzie nie trzeba. Zatem dlaczego butelka z sosem sojowym ma 2 otwory? Odpowiedź Cię zadziwi i od razu pobiegniesz sprawdzić, czy to prawda!

Każdego dnia korzystamy z przedmiotów, które mają ukryte zastosowania, a o których nie wiemy. Jednym z nich jest właśnie buteleczka, w której przechowywany jest sos sojowy. Na pewno zwróciłeś uwagę na to, że jej wieczko ma dwa otwory. Zastanawiałeś się, po co? To nie żaden wymysł, przypadek, błąd produkcji, ani zbędny element.

Obraz

Sos sojowy powoli wyparł powszechną maggi!

To przyprawa, która zdobyła w ostatnim czasie dużą popularność – jest dużo zdrowsza od swojej poprzedniczki. Produkuje się ją z nasion soi, zbóż i wody. Pokochaliśmy dodawać sos sojowy do wszelkiego rodzaju marynat i sosów. Świetnie uzupełnia również smak kurczaka i makaronu. Czasem kilka kropli wlewamy do zup i sosów. Nie pomijając oczywiście rarytasu z wyższej półki – czyli tak uwielbianego przez większość współczesnych ludzi sushi, które często polewamy tym dodatkiem! Ale znalazło się też dla niego miejsce w tradycyjnej polskiej kuchni – czymże jest idealnie doprawiony rosół bez dwóch łyżek sosu sojowego?

Obraz

Ukryte zastosowanie butelki z sosem sojowym

Dodając go do swoich posiłków, na pewno zauważyłeś jedną „zbędną” dziurkę znajdującą się naprzeciwko tej, z której korzystałeś. Jeśli jej również nie użyłeś, to popełniłeś duży błąd i pewnie narobiłeś sobie bałaganu.

Jeśli podczas skraplania jedzenia sosem, położysz palec właśnie na tym drugim otworze, przyprawa przestanie się lać. Oto cała magia! Dzięki temu unikniesz zachlapań i marnowania zawartości. Następnym razem, kiedy będziesz chciał przyprawić coś sosem sojowym, wykorzystaj ten trik.

Te pomysły na pewno ułatwią Ci gotowanie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także