PoradyOto ważne powody, dla których drzwi do sypialni powinny być na noc zamykane

Oto ważne powody, dla których drzwi do sypialni powinny być na noc zamykane

Drzwi di sypialni Fot. Freepik
Drzwi di sypialni Fot. Freepik

09.10.2022 10:20, aktual.: 15.11.2022 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed udaniem się na spoczynek najczęściej bierzemy relaksującą kąpiel, zakładamy wygodną piżamę oraz maszerujemy do sypialni. A co dzieje się z drzwiami? Zwykle o nich nie myślimy. Niestety to spory błąd, gdyż niezamknięcie ich, przed położeniem się do łóżko, może mieć przykre konsekwencje. Drzwi do sypialni powinny być na noc zamykane. Oto powody.

1. Drzwi do sypialni a pożar

Kiedy niespodziewanie wybuchnie pożar, zamknięte drzwi do sypialni mogą uratować Ci życie. Spowolnią one rozprzestrzenianie się ognia, a Ty będziesz miał więcej czasu na reakcję oraz ucieczkę. Dodatkowo przez zamknięte, do pomieszczenia ogarniętego żywiołem, drzwi nie napłynie wystarczająca ilość tlenu, aby podsycić płomienie. Tym samym wolniej będą się rozchodziły toksyczne związki oraz dym.

Obejrzyj krótki filmik z kampanii społecznej, która była prowadzona w amerykańskich mediach. Przekonasz się jak wyglądała sypialnia, której drzwi były zamknięte, już po ugaszeniu pożaru. Warto wypracowywać dobre nawyki, gdyż w krytycznej sytuacji mogą one uratować życie.

2. Złodzieje

Zamknięte na całą noc drzwi sypialni, sprawią, że w przypadku włamania będziesz miał więcej czasu na podjęcie właściwych działań. Dodatkowo w odciętym od innych pomieszczeń pokoju, poczujesz się trochę bezpieczniej podczas oczekiwania na przyjazd policji.

freepik
freepik

3. Drzwi do sypialni a hałas

Irytujące dźwięki dochodzące z innych pomieszczeń sprawiają, że chyba większość z nas nie jest w stanie usnąć. W takim przypadku zamknięte drzwi zapewnią izolację akustyczną oraz podniosą komfort snu. Nawet snujący się korytarzami inni domownicy, którzy uchodzą na nocne marki nie zakłócą Twojego wypoczynku.

freepik
freepik

4. Pozytywna energia

Feng shui to starochińska koncepcja aranżacji wnętrz, która pozwoli wprowadzić w życiu każdej osoby ład i harmonię. Zgodnie z jej zasadami należy zamykać drzwi do sypialni, dzięki czemu dobra energia nie ucieka z pomieszczenia, a Ty z łatwością odzyskasz poczucie bezpieczeństwa oraz spokój ducha.

freepik
freepik

Zobacz, jak ogrzać pokój bez prądu i gazu? Będzie cieplej o parę stopni za jedyne 20 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także