NewsyDlaczego wyglądamy młodziej niż nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku?

Dlaczego wyglądamy młodziej niż nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku?

Dlaczego wyglądamy młodziej niż nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku?

19.09.2022 17:05

Weź album i zobacz zdjęcia rodziców, kiedy byli w Twoim wieku. Dlaczego wyglądają na nich na dorosłych i poważnych, a ty wciąż wyglądasz młodo? Istnieje wiele logicznych wyjaśnień, które potwierdzają, że ​​ludzkość z każdym rokiem wygląda młodziej. Dowiedz się, dlaczego wyglądamy młodziej niż nasi rodzice w tym samym wieku.

Starzenie biologiczne zwalnia

twitter.com
twitter.com

Zmieniła się nie tylko koncepcja starzenia się. 150-200 lat temu 50-letnia osoba była uważana za starą, a dziś nazywa się ją w średnim wieku. Czy zauważyłaś, że niektórzy ludzie mają już siwe włosy i małe zmarszczki w wieku około 30 lat? Podczas gdy inni nadal wyglądają jak dzieci w wieku szkolnym? Wszystko dlatego, że każda osoba ma własny zegar biologiczny, który rzadko pokrywa się z faktycznym wiekiem. Amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że starzenie biologiczne w ostatnich latach odbywa się wolniej, dlatego kolejne pokolenia dłużej wyglądają młodziej.

Ludzie palą mniej papierosów

reddit.com
reddit.com

Na zdjęciu jest osoba przed rzuceniem papierosów i 3 miesiące po rzuceniu palenia.

W 2010 r. co czwarta osoba w wieku poniżej 24 lat była uzależniona od nikotyny. W 2015 r. była to co piąta osoba. Według danych za 2017 r. 70% osób w wieku poniżej 24 lat nigdy nawet nie próbowało palić papierosów.

Ale powodem jest nie tylko fakt, że wiele krajów zakazało publicznego palenia i że koszt nikotyny rośnie z dnia na dzień. Jest tak również dlatego, że coraz więcej młodych ludzi stopniowo decyduje się na zdrowy tryb życia i dba o swoje zdrowie. A ponieważ palenie jest jednym z nawyków, które mogą wpływać na piękno, lepiej dla nas rzucić palenie niż stracić młody wygląd.

Kobiety rodzą dzieci w późniejszym wieku, dlatego wyglądają młodo

reddit.com
reddit.com

Od lewej do prawej: babcia, mama i jej córka, w tym samym wieku.

Wyniki ostatnich badań dowodzą, że po porodzie kobieta naprawdę zaczyna się starzeć. Powodem jest nie tylko ciągłe uczucie zmęczenia i stresu, które zawsze towarzyszy pierwszym miesiącom opieki nad dzieckiem, ale także troska o jego przyszłość. Okazuje się, że po porodzie zmiany w ciele kobiety zachodzą na poziomie komórkowym.

Dziś kobiety są bardziej ambitne. Starają się poświęcić więcej czasu na swoją karierę lub biznes i dopiero potem zakładają rodzinę. Dlatego zewnętrzne oznaki starzenia pojawiają się znacznie później.

Poziom opieki stomatologicznej poprawił się

freepik.com / freepik.com
freepik.com / freepik.com

Istnieje bezpośredni związek między stanem naszych zębów a owalem twarzy. Nasze policzki i usta opierają się na zębach i szczękach. Dlatego brak zębów lub uszkodzone zęby dosłownie psują owal twarzy. Oczywiście nasze policzki stają się obwisłe z wiekiem, a nasze usta stają się cieńsze - są to naturalne zmiany, którym może zapobiec tylko chirurgia plastyczna. Już mała wada zgryzu może sprawić, że będziemy wyglądać znacznie gorzej. Dlatego regularne wizyty u dentysty naprawdę pomagają nam dłużej zachować piękny kształt twarzy.

Dzisiejszy poziom stomatologii pozwala naprawić wszelkie niedociągnięcia, które nasi rodzice musieli znieść. Ponadto efekty prac dentystycznych utrzymują się teraz znacznie dłużej, ponieważ medycyna jest bardziej rozwinięta, a specjaliści lepiej wykształceni.

Pojawiły się kosmetyki z SPF

freepik.com
freepik.com

Jakość i wybór kosmetyków rośnie z każdym rokiem, a właściwa i regularna pielęgnacja skóry staje się codzienną rutyną dla większości kobiet. Jednocześnie filtry przeciwsłoneczne są obecne nie tylko w olejkach przeciwsłonecznych, ale „SPF” można teraz znaleźć w kremach nawilżających, bazach do makijażu, a nawet w pudrach do makijażu. Ponieważ ochrona przed promieniami słonecznymi przedłuża młodość skóry, wygląd współczesnych kobiet pozostaje świeży i młodszy przez dłuższy czas.

Mamy więcej okazji do zabawy

freepik.com
freepik.com

Tak jak śmiech, pozytywne emocje naprawdę przedłużają nasze życie, a nawet pomagają nam radzić sobie z chorobami. Co więcej, ludzie z pozytywnym nastawieniem są mniej podatni na stres, który jak każda inna choroba powoduje, że się starzejemy i dodajemy sobie więcej zmarszczek.

Dzisiejsza młodzież ma wiele możliwości dobrej zabawy, takich jak podróżowanie po całym świecie, wykonywanie pracy, którą lubią, realizowanie swojego potencjału twórczego, komunikowanie się i nawiązywanie przyjaźni z ludźmi z różnych zakątków świata. Teraz jest wiele innych sposobów spędzania wolnego czasu - nie chodzi tylko o spacery i tańce, ale także o wyścigi gokartów, wyjazdy integracyjne z zadaniami i grami, a nawet loty balonem. Nowe pokolenia starają się poznać świat i cieszyć się nim, co oznacza, że ​​dłużej zachowują ostrość i jasność umysłu. Odzwierciedla to również ich wygląd.

Młodzi ludzie wybierają zawody, które nie mają nic wspólnego z ciężką pracą fizyczną

unsplash.com
unsplash.com

Młodzi ludzie zaczynają myśleć o swoim przyszłym zawodzie już w szkole podstawowej. Rozumieją, że tylko dobra specjalizacja może zapewnić komfortowy poziom życia. Ponadto młodzi ludzie dbają o swoje zdrowie, dlatego nie chcą wykonywać pracy, która mogłaby im zaszkodzić. To jest powód, dlaczego mamy więcej specjalistów IT, marketingu i finansów. Te zawody są zawsze poszukiwane i są dobrze płatne.

Wymagają również ciągłego stresu psychicznego i rozwoju, co z kolei pomaga utrzymać zdrowy i aktywny mózg. Ponieważ zawody biurowe wykluczają ciężką pracę fizyczną i szkodliwe warunki pracy, ten rodzaj pracy powoduje znacznie mniejsze szkody dla naszego ciała.

Poziom odpowiedzialności spadł

unsplash.com / freepik.com
unsplash.com / freepik.com

Pomimo tego, że młodzi ludzie rozumieją znaczenie wyboru odpowiedniego zawodu i rozwoju kariery, stają się niezależni znacznie później.

Wszystko to dzieje się, ponieważ dzisiejsza młodzież nie planuje swojego życia z wyprzedzeniem i pozostaje niedojrzała nawet po 20. roku życia. Młodzi ludzie chcą robić tylko to, co lubią i nie martwią się o możliwe konsekwencje. Na przykład, zupełnie normalne jest, że współczesny młody człowiek bierze pieniądze od rodziców, gdy szuka pracy lub próbuje rozwinąć własną firmę. Młodzi wiedzą, że zawsze mają niezawodne wsparcie i dlatego są mniej podatni na zmartwienia i depresję związaną z odpowiedzialnością za sprawy rodzinne i finansowe.

Czy zauważyłeś związek między wiekiem a wyglądem u swoich znajomych? Jak myślisz, jak będzie wyglądać dzisiejsza 30-latka za 30 lat? Z przyjemnością przeczytamy Twoją opinię w komentarzach!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także