PoradyDo czego przyda się wanna na działce? Starzy działkowcy dobrze wiedzą jaki zrobić z niej użytek

Do czego przyda się wanna na działce? Starzy działkowcy dobrze wiedzą jaki zrobić z niej użytek

Do czego przyda się wanna na działce? Starzy działkowcy dobrze wiedzą jaki zrobić z niej użytek

23.07.2022 07:42, aktual.: 23.07.2022 10:44

Działkowcy doskonale wiedzą jak cennym nabytkiem jest ich kawałek ziemi w otoczeniu zieleni. Niektórzy z  nich nie wyrzucają swojej starej wanny, tylko starają się dać jej drugie życie. Do czego przyda się wanna na działce? To wiedzą tylko doświadczeni i starzy działkowcy. ;)

Wanna jako zbiornik z wodą opadową do podlewania roślin

Na działce zwykle rośnie dużo kwiatów, drzewek, a niektórzy zakładają też tam ogrody warzywne. Oczywiście wszystkie rośliny wymagają regularnego podlewania. A jak wiadomo latem woda jest na wagę złota, a za tą doprowadzaną na działkę czasami trzeba sporo zapłacić. Dlatego najlepszym pomysłem będzie zbieranie deszczówki. I do tego właśnie przyda się wanna wolnostojąca. Deszczówka ma lekko kwaśny odczyn i zawiera składniki odżywcze. Dzięki temu idealnie nadaje się do podlewania zagonów, trawników, roślin doniczkowych.

Do czego jeszcze przyda się deszczówka?

  • Przemycia różnych rzeczy na działce (nie pozostawi białego osadu, gdyż posiada mało jonów wapnia i magnezu).
  • Wyczyszczenia mebli ogrodowych, chodników, kostki brukowej, elewacji.
  • Wykąpania psa.
pinterest
pinterest

Poidło dla zwierząt z wanny

Jeżeli na działce przebywasz ze zwierzętami, to wanna będzie idealna, aby zrobić z nich poidło. Dodatkowo może także służyć za miejsce do przechowywania karmy dla pupili, słomy, siana lub ziarna. Dla większych zwierząt będzie doskonałym zastępstwem plenerowego żłobu.

Wanna przerobiona na kwietnik

Z wanny możesz spokojnie zrobić także kwietnik. Wolnostojącą ustaw w wybranym miejscu i zasadź w niej rośliny. Pnącza i kwiaty będą wyglądały jakby wręcz wypływały z wanny. Kiedy się rozrosną uzyskasz niezwykle dekoracyjny kwietnik.

Natomiast wannę do zabudowy warto po prostu wkopać w ziemię. Następnie możesz do niej włożyć donice z roślinami. Do ozdoby nadadzą się w tym przypadku kamienie czy kawałki rozbitej ceramiku lub szkła.

pinterst
pinterst

Oczko wodne z wanny

Wanna do zabudowy wręcz woła o przerobienie jej na oczko wodne. Szczególnie dekoracyjnie wygląda każdy egzemplarz asymetryczny. Kiedy nalejesz do niej wody, to na Twoją działkę chętnie będą zaglądać ptaki czy płazy.

Już wiesz do czego przyda się wanna na działce. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także