PoradyDodaj 3 łyżki tego specyfiku do wiadra i umyj podłogę. Smugi z paneli znikną od razu

Dodaj 3 łyżki tego specyfiku do wiadra i umyj podłogę. Smugi z paneli znikną od razu

czym umyć panele podłogowe fot. freepik
czym umyć panele podłogowe fot. freepik
04.02.2023 20:19

Czym umyć panele podłogowe, aby nie było na nich smug oraz zacieków? To pytanie zapewne zadaje sobie bardzo dużo osób.

Panele podłogowe są zdecydowanie tańsze od tych wykonanych z drewna. Dlatego też są częstym wyborem i można je spotkać w wielu domach. Dodatkowo nie sprawiają problemów z utrzymaniem. Jednak i na nich mogą pojawiać się smugi bądź zacieki. One są szczególnie widoczne w słoneczny dzień. Jak się ich pozbyć?

Jak usunąć smugi z paneli podłogowych?

W tym celu zrób swój własny detergent. Do 5 litrów wody wlej 3 łyżki octu. Możesz dodać też kilkanaście kropli ulubionego olejku eterycznego. Ten płyn ma właściwości antystatyczny i bardzo dobrze zapobiega przyciąganiu kurzu. Dodatkowo zapobiegnie powstawaniu smug oraz zacieków.

czym umyć panele podłogowe, fot. Freepik
czym umyć panele podłogowe, fot. Freepik

Jak należy myć panele?

Oczywiście w kwestii pielęgnacji paneli liczy się nie tylko środek myjący. Ważna jest też sama technika czyszczenia ich mopem. Panele przecieraj zgodnie ze sposobem ułożenia (wzdłuż). Nie operuj mopem w każdym możliwym kierunku. Co więcej dobrze odciśnij mopa. Panele nie lubią nadmiaru wody, a także dużej ilości piany. Dlatego jeżeli stosujesz inny detergent, to nie wlewaj go do wody zbyt dużo. Pamiętaj też, aby przed przystąpieniem do mycia, dobrze odkurzyć panele i usunąć z nich piasek, a także kurz. Wszystko dlatego, że drobinki pyłu mogą rysować powierzchnię paneli.

czym umyć panele podłogowe, fot. Freepik
czym umyć panele podłogowe, fot. Freepik

Jak usunąć kłopotliwe plamy z paneli?

Każdemu zdarza się coś wylać na podłogę. W takim wypadku ważne jest, aby szybko zetrzeć wszystkie mokre plamy. Jeżeli tego nie zrobisz na czas, to płyn prawdopodobnie doprowadzi do tego, że panele zaczną się wybrzuszać i na ich powierzchni pojawią się bąble. Do ścierania plam używaj ręcznika papierowego bądź ściereczki z mikrofibry. Jeśli zmywasz plamy z czerwonego wina, mleka czy soku pomidorowego, to ściereczkę nasącz wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także