PoradyDodaj jedną łyżkę do wody. Natka pietruszki będzie świeża dłużej niż miesiąc - bez zamrażania

Dodaj jedną łyżkę do wody. Natka pietruszki będzie świeża dłużej niż miesiąc - bez zamrażania

Jak przechować natkę pietruszki fot. freepik
Jak przechować natkę pietruszki fot. freepik
04.02.2023 19:43

Dowiedz się, jak przechowywać natkę pietruszki. Dzięki tej metodzie zioło dłużej zachowa swoją świeżość. A wszystko bez konieczności mrożenia.

Świeża natka pietruszki jest niezwykle aromatyczna. Jednak nawet wstawiona do wody nie przetrwa zbyt długo. Jej liście dość szybko więdną i przestają apetycznie wyglądać. Co zatem zrobić ze sporym zapasem pietruszki? Możesz sprytnie ją zabezpieczyć. Poznaj bardzo prosty trik.

Jak przygotować natkę pietruszki do dłuższego przechowania?

Najpierw do miski wlej wodę oraz wsyp łyżkę sody oczyszczonej. W takiej kąpieli zanurz pietruszkę. Dzięki temu usuniesz z niej wszelkie zanieczyszczenia. Później dobrze wytrzyj nać ściereczką.

jak przechowywać natkę pietruszki, fot. Unsplash
jak przechowywać natkę pietruszki, fot. Unsplash

Deskę do krojenia spryskaj octem i przetrzyj szmatką. Na tak zdezynfekowanej desce połóż natkę i pokrój ją według uznania. Następnie weź słoik i na jego dno połóż złożony ręcznik papierowy. Wrzuć pokrojoną natkę pietruszki i zakręć słoik. Włóż go do lodówki. Tak zabezpieczoną pietruszkę możesz przechowywać do jednego miesiąca. W ten sposób zachowa swój cały smak oraz aromat, a Ty nie będziesz musiał jej mrozić.

jak przechowywać natkę pietruszki, fot. Unsplash

Jak usunąć brzydki zapach ze słoików?

Natkę pietruszki koniecznie przechowuj w suchym słoiku. Nie powinien on również pachnieć inny potrawami. A jak wiadomo woni ogórków kiszonych jest bardzo trudno się pozbyć. Zobacz jak pozbyć się ze słoików brzydkiego zapachu.

  • Do słoika wlej ocet oraz wsyp sodę oczyszczoną. Kiedy wytworzona piana zacznie opadać, zakręć słoik i dobrze nim potrząśnij. Później wylej mieszaninę, a naczynie umyj ciepłą wodą z dodatkiem detergentu.
  • Na dno słoika wsyp sól morską oraz wciśnij sok z cytryny. Później energicznie potrząsaj słoikiem. Dzięki takiemu peelingowi pozbędziesz się brzydkich zapachów.
  • Do miski lub zlewu nalej ciepłą wodę. Później wrzuć do niej 2-3 tabletki węgla aktywnego. Do takiej kąpieli włóż słoiki i mocz je przez całą noc. Rano umyj szkło ciepłą wodą z dodatkiem detergentu.

Triki na przechowywanie jedzenia. Dzięki nim nic się nie marnuje w koszu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także