PoradyDodaję łyżeczkę do prania. Odplamia lepkie plamy, czyści i zmiękcza wodę

Dodaję łyżeczkę do prania. Odplamia lepkie plamy, czyści i zmiękcza wodę

Dodaję łyżeczkę do prania. Odplamia lepkie plamy, czyści i zmiękcza wodę
Manuel
04.03.2023 17:20, aktualizacja: 04.03.2023 17:32

Wystarczy jedna łyżeczka, dodana do prania, by było czystsze. Z tej sztuczki korzystały już nasze prababki i warto ją przypomnieć. Odrobina tego produktu może także pomóc, jeśli woda zawiera dużo kamienia. Chodzi o zwykłą... sól! Oto, jak działa sól do prania.

Dlaczego to działa?

Dziś już niewiele gospodyń domowych wie, że sól jest skutecznym odplamiaczem ubrań. Co więcej, pomaga utrzymać jasne kolory i może nawet wyeliminować lepkie plamy na Twoim żelazku podczas prasowania. Sól jest dobrym środkiem, którego możesz użyć do usunięcia różnego rodzaju plam, w tym wina, rdzy, tłuszczu, krwi, atramentu i pleśni z ubrań. Jest również świetna do wywabienia żółtych plam z pach koszul. Warto jednak pamiętać, aby sól nie była wypróbowywana z tkaninami przeznaczonymi tylko do prania chemicznego - zniszczy je bowiem kompletnie.

Dodaj sól do prania, aby pozbyć się plam

Najprostszym sposobem na wykorzystanie soli w praniu jest dodanie 2 łyżek soli do bębna. Cały cykl prania przeprowadzasz potem normalnie. Sól pomoże użytemu przez Ciebie detergentowi rozpuścić plamy. To tani i efektywny sposób na zwiększenie jego skuteczności.

sól do prania, fot. genialne.pl
sól do prania, fot. genialne.pl

Sól jako środek na kamień

Obecność kamienia może znacznie wpłynąć na to, czy pralka będzie w stanie dobrze wyprać Twoje pranie. Im bardziej twarda woda, tym gorszy zwykle jest rezultat prania. Sól pozwala ten efekt zniwelować - bardzo skutecznie rozprawia się z kamieniem i twardą wodą.

Wystarczy, że przed rozpoczęciem prania dodasz 1 łyżeczkę soli do przegródki z płynem do prania. To zmiękczy wodę. Warto wespół z nią zastosować płyn zmiękczający. Już po pierwszym praniu powinieneś zauważyć znaczne różnice, jeśli do tej pory zmagałeś się z kamieniem. Ubrania będą przyjemniejsze w dotyku, będą też ładniej pachnieć. Sól, która zmiękczy wodę, przyczyni się do lepszego działania detergentów, których na co dzień używasz do prania.

Jeśli jesteś ciekaw, gdzie i w jaki sposób jeszcze możesz zastosować sól, to zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku na naszym kanale:

A tutaj dowiesz się, jak radzić sobie z kurzem.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także