PoradyLajfhakiDodaj to do prania, a pościel będzie miękka jak u babci

Dodaj to do prania, a pościel będzie miękka jak u babci

Jak zmiękczyć pościel? fot. freepik
Jak zmiękczyć pościel? fot. freepik

16.01.2023 17:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tak chłodne i ponure dni jak teraz, często jedyne, o czym marzymy, to powrót do ciepłego łóżka. Wizja relaksującej kąpieli, a później zanurzenia się w przytulnej pościeli, pomaga nam przetrwać godziny w pracy. Zadbaj o to, aby tej chwili nie zepsuła Ci sztywna pościel! Jeśli będzie twarda i drapiąca, na pewno w niej nie odpoczniesz!

Pamiętasz może, kiedy jeździłeś na wakacje do babci? Zasypiałeś tam bez problemu i miałeś spokojny sen, a rano budziłeś się wypoczęty. Otulała Cię miękka pościel, która pozostała w Twoich wspomnieniach aż do dziś. Czy wiesz, że możesz je przywrócić? Jeśli zastosujesz ten babciny trik, każda chwila w łóżku będzie prawdziwym ukojeniem.

attractive woman stretching in the morning and is smiling
attractive woman stretching in the morning and is smiling

Jak zmiękczyć pościel domowym sposobem?

Delikatna i przyjemna w dotyku pościel to jeden z fundamentów udanego snu. Dawniej nasze babcie i prababcie nie używały płynów zmiękczających – nie było do nich tak łatwego dostępu, jak teraz. Radziły sobie w inny sposób i wszechstronnie wykorzystywały produkty, które znajdowały w kuchennych szafkach.

Young beautiful girl smiling, lying on bed early in morning.
Young beautiful girl smiling, lying on bed early in morning.

Aby zmiękczyć sztywną pościel używały… sody oczyszczonej, która nawet teraz słynie ze swoich właściwości zmiękczających. Zanim włożysz pościel do bębna pralki, wsyp tam najpierw 3 łyżeczki sody. Dzięki niej pranie będzie miękkie i odświeżone.

Możesz też wykorzystać drugą metodę – wcześniej namocz pościel w wodzie z dodatkiem sody, a dopiero później wypierz (tak, jak robisz to zwykle, z dodatkiem ulubionego detergentu). W ten sposób zyskasz fenomenalną miękkość materiału oraz zapach, do którego jesteś przyzwyczajony.

Jak często powinno się prać pościel?

Jeśli robisz to raz na miesiąc lub rzadziej, narażasz się na spanie w towarzystwie roztoczy, bakterii i alergenów! Zaleca się, że najlepiej i najzdrowiej jest prać pościel raz na 2 tygodnie.

Appealing long-haired woman sleeping in morning. Inspired ginger girl lying in bed.
Appealing long-haired woman sleeping in morning. Inspired ginger girl lying in bed.

Męczy Cię zakładanie świeżej pościeli? Nie wypracowałeś sobie jeszcze patentu na to, jak zrobić to szybko i sprawnie? W takim razie musisz poznać ten trik! Jeśli go zastosujesz, powleczesz kołdrę w zaledwie minutę!

Obraz

Śpisz z kołdrą pomiędzy nogami? Tylko ten jeden typ kobiet tak robi!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także