PoradyDolej do wody ten napój. Ciemne podłogi z drewna odzyskują kolor i połysk

Dolej do wody ten napój. Ciemne podłogi z drewna odzyskują kolor i połysk

jak wyczyścić drewniane podłogi? fot. freepik
jak wyczyścić drewniane podłogi? fot. freepik
01.03.2023 19:40

Jak wyczyścić drewniane podłogi i sprawić, aby ładnie się błyszczały? To zadanie wcale nie jest trudne. Wystarczy tylko, że kupisz jeden ciekawy środek.

Drewniane podłogi są niezwykle trwałe i są w stanie posłużyć całe lata. Oczywiście dodatkowo pięknie i naturalnie się prezentują. Jednak, aby tak było trzeba właściwie o nie dbać. Zła pielęgnacja sprawi, że na deskach pojawią się smugi trudne do usunięcia. Jak temu zapobiec i sprawić, aby podłoga wyglądała nienagannie?

jak wyczyścić drewniane podłogi, fot. Unsplash
jak wyczyścić drewniane podłogi, fot. Unsplash

Jak sprawić, aby drewniana podłoga odzyskała blask?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że drewno nie toleruje nadmiaru wody oraz wilgoci. Wówczas dość szybko niszczeje. Dlatego dobrym narzędziem do czyszczenia podłóg jest płaski mop ze spryskiwaczem oraz ściereczką z mikrofibry.

Naturalny połysk drewnianych podłóg

Do zbiornika znajdującego się przy mopie wlej ciepłą wodę i dodaj łyżkę octu. Następnie przystąp do czyszczenia. Szybko zauważysz, że z desek znikają wszelkie smugi i zwyczajnie zaczynają one błyszczeć, a także lepiej wyglądać. Jeżeli używasz wiadra, to do 5 litrów ciepłej wody wlej szklankę octu. To najlepszy domowy sposób na codzienne mycie drewnianych podłóg. Wystarczy przetrzeć podłogę mopem namoczonym roztworem octu i pozostawienie podłogi do wyschnięcia. Nie ma potrzeby polerowania takiej podłogi.

Czym myć podłogi z ciemnego drewna?

Do mycia podłóg z ciemnego drewna zaparz kilkanaście torebek czarnej herbaty w pół, czy w litrze wody. Po zaparzeniu herbatę przelej do wiadra i umyj podłogę. Podłoga odzyska blask, kolor i znikną drobne zarysowania. Ten domowy sposób z powodzeniem zastępuje drogie preparaty do mycia ciemnych podłóg.

jak wyczyścić drewniane podłogi, fot. Freepik
jak wyczyścić drewniane podłogi, fot. Freepik

Jak dbać o drewniane podłogi?

Podczas pielęgnacji drewna najważniejsze jest odkurzania. To pierwszy krok. Powinieneś robić to codziennie. Tak, nie jest to przesada. Wszystko dlatego, że na deskach gromadzi się kurz, piasek, pyłki oraz inne zanieczyszczenia. One działają jak papier ścierny i, przenoszone na podeszwach kapci, mogą uszkodzić lakier czy strukturę drewna. Do odkurzania używaj specjalnej końcówki z miękkim włosiem, która jest przeznaczona właśnie do czyszczenia paneli i podłóg.

Oczywiście możesz też spróbować ograniczyć wnoszenie piasku do pokoi. Przede wszystkim postaw na dobrej jakości wycieraczki i z głową zaaranżuj miejsce w przedpokoju. Ważne jest, aby obuwie wyjściowe zostawiać przy drzwiach i nie wchodzić w nim do pokojów. Dzięki temu ograniczysz roznoszenie błota czy piasku.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety? TRIK Z PASTĄ DO ZĘBÓW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także