DomDom stodoła łączy w sobie elegancję, szyk i oszczędność

Dom stodoła łączy w sobie elegancję, szyk i oszczędność

Dom stodoła łączy w sobie elegancję, szyk i oszczędność
Katarzyna
26.04.2020 10:27, aktualizacja: 26.04.2020 12:44

Do niedawna stodoły kojarzyły się z wiejskim życiem, kurzem i po prostu dodatkowym pomieszczeniem do składowania niepotrzebnych gratów. Na szczęście od pewnego czasu stodoły zamieniają się w piękne i estetyczne projekty eleganckich domów. Jednym z ciekawszych, który ostatnio powstał to projekt Daniel V G2 ENERGO PLUS, który znalazłam na stronie archipelag.pl.

Dom stodoła - czyli za co Polacy kochają takie projekty?

instagram.com//ideadomu.pl
instagram.com//ideadomu.pl

Przede wszystkim, ze względu na ich prostokątną i prostą formę, łatwo jest je postawić na dowolnej wielkości działce. Konstrukcja sprawia, że prace nad budową trwają szybko, a cały koszt jest nieco niższy niż budowa standardowego domu.

archipelag.pl
archipelag.pl

Aby dom stodoła, jak najbardziej przypominał pierwotną stodołę, musi mieć dwuspadowy dach - na nim bez problemu można zamontować panele słoneczne, które pomogą zaoszczędzić energię i nasze oszczędności. Wiele projektów inspirujących się stodołą ma także duże przeszklenia, które powalają na bliższy kontakt z naturą oraz sprawiają wrażenie, że dane pomieszczenie jest większe. Wszystkie te atuty posiada poniższy projekt.

Dom stodoła - projekt, który zachwyca

archipelag.pl
archipelag.pl

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na proste, lecz bardzo eleganckie i zawsze modne, połączenie białej elewacji z drewnianą fasadą. W środku zaś znajdują się pomieszczenia, które zostały zaprojektowane na dwóch piętrach. Parter posiada duży salon, z którego można wyjść na taras oraz ogród. To właśnie tutaj znajdują się przestronne przeszklenia. Na dole domu znajduje się także sypialnia z garderobą, którą można przeznaczyć na przenocowanie gości. Parter to również pomieszczenie gospodarcze, garaż, kuchnia o metrażu 10.42 m², dwie łazienki oraz gabinet. Na poddaszu znajdują się dwie duże sypialnie z garderobami, łazienka oraz pokój rodzinny z kominkiem.

Parter

archipelag.pl
archipelag.pl

Poddasze

archipelag.pl
archipelag.pl

Wspomniany projekt nie dość, że jest piękny i oryginalny, to dodatkowo jego twórcy dbają o to, aby w jak największym stopniu był oszczędny. Projekt domu jest zgodny z przepisami warunków technicznych na 2021 rok, a wskaźnik EP (określający roczne zapotrzebowanie domu na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody) wynosi 49,98 kWh/m2*rok. Oprócz tego dzięki pozyskaniu energii słonecznej, system solarny podgrzewa wodę, zaś pompa ciepła pomaga odzyskać ciepło oraz pozwala czerpać energię ze źródeł odnawialnych.

archipelag.pl
archipelag.pl

Trzeba przyznać, że ten projekt zrobił na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza, że oprócz tarasu od strony pokoju dziennego, znajduje się także drugi taras - tuż nad garażem! Obydwa wyglądają przepięknie, a cały dom sprawia wrażenie modnego i bardzo przytulnego.

A Tobie jak się podoba? Daj znać w komentarzach!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także