PoradyPachnąca, dezynfekująca i samoprzylepna kostka do toalety. Zrobisz ją samodzielnie za grosze

Pachnąca, dezynfekująca i samoprzylepna kostka do toalety. Zrobisz ją samodzielnie za grosze

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na sklepowe kostki zapachowe, to świetnym i stosunkowo niedrogim zamiennikiem może być domowa kostka do muszli, którą przygotujesz za pomocą 2 lub 3 składników zupełnie sam. W tym artykule pokażemy Ci krok po kroku jak to zrobić.

Pachnąca, dezynfekująca i samoprzylepna kostka do toalety. Zrobisz ją samodzielnie za grosze
Manuel

Miejsce, które powinno być zawsze czyste i przyjemnie pachnące

Z wszystkich domowych obowiązków dbanie o czystość i świeży zapach WC należy do jednych z najmniej przyjemnych. Czyszczenie toalety nikomu nie sprawia przyjemności, ale siadanie na choćby lekko zabrudzonym WC, który brzydko pachnie jest jedną z najbardziej okropnych rzeczy. Chcąc nie chcąc więc każda pani domu musi ubikację w swojej łazience czyścić dużo częściej niżby miała na to ochotę. A także trzeba zadbać o to by nie unosił się tam zapach kojarzący się wszystkim jak najgorzej z WC. A jeśli już więc trzeba to robić, to dobrze by było móc to zrobić domowymi sposobami, tak by nie kosztowało to nas majątku.

Domowa kostka do muszli, fot. freepik
Domowa kostka do muszli, fot. freepik

Dlatego warto wypróbować sposób z własnoręcznie przygotowanymi kostkami toaletowymi. Zadbają one o to, by z Twojej toalety zawsze unosił się przyjemny zapach, za który nie będziesz się musiał wstydzić.

Domowa kostka do muszli - tak ją zrobisz samemu z kilku składników

Będziesz potrzebował 2 kostki mydła i 600 ml płynu do mycia podłóg. Najpierw zetrzyj mydła na tarce o średnich oczkach. Następnie przełóż je do miski i wlej płyn do mycia podłóg. Całość dokładnie wymieszaj. Kiedy już to zrobisz to przelej roztwór do garnka. Lekko go podgrzewaj na małym ogniu, aż do rozpuszczenia się mydła. Jeśli chcesz możesz  po zdjęciu z ognia dodatkowo  dodać odrobinę środka do dezynfekcji do swojej mieszanki, ale dla stworzenia samej kostki zapachowej nie jest to konieczne.

Masa która powstała w wyniku gotowania jest gęsta, dlatego po zdjęciu z ognia należy przelać ją od razu do naczynia lub blaszki wyłożonej folią spożywczą. Pozostaw ją tak aż do całkowitego ostygnięcia - aż stanie się twarda i będzie można ją pokroić w paski. Te paski to Twoja nowe kostki toaletowe. Teraz wystarczy, że nakleisz je w toalecie (powinny bez problemu przylegać do wilgotnej ściany muszli).

Jak ogrzać pokój bez prądu i gazu? Będzie cieplej o parę stopni za jedyne 20 zł