PoradyLajfhakiPrzeszukuję kuchenną szafkę i robię domowe środki piorące. Te 3 są najlepsze

Przeszukuję kuchenną szafkę i robię domowe środki piorące. Te 3 są najlepsze

domowe środki piorące, fot. Getty Images
domowe środki piorące, fot. Getty Images

12.08.2023 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pranie to nasza codzienność i jeśli mamy dużą rodzinę, to brudnej odzieży zbiera się całkiem sporo. Detergenty ze sklepów są kosztowne, a przy częstym praniu nieekonomiczne (szybko się zużywają). Dlatego, aby zaoszczędzić zrób domowe środki piorące.

Zapomnij o stosowaniu sklepowych detergentów. Mamy dla ciebie świetną alternatywę w postaci ekologicznych produktów, które zrobisz w prosty sposób. Większość ze składników znajdziesz w szafce kuchennej!

Jak prać ubrania?

Jeśli nie chcesz doprowadzić do uszkodzenia tkanin, stosuj się do kilku zasad.

  • Po pierwsze obowiązkowo oddzielaj od siebie odzież kolorową i białą, inaczej dojdzie do zafarbowania.
  • Po drugie nie zapełniaj całego bębna od razu, lepiej podziel dużą ilość ubrań na dwa prania. Dlaczego? Ponieważ zapchana po brzegi pralka nie dopierze włożonych do niej koszul, spodni i innej odzieży. Mało tego jest też ryzyko, że spora część detergentów pozostanie na tkaninach.
  • Po trzecie stosuj się też do informacji zawartych na metkach - to cenna wskazówka producentów!
  • Pamiętaj też, że oddzielnie pierz się ręczniki, ścierki i szmatki do czyszczenia oraz pościel i bieliznę z bawełny. Rób to zawsze temperaturze 60°C!
  • Przed włożeniem ubrań do pralki, sprawdź czy wkieszeniach nie ma chusteczek, aby nie czekała cię przykra niespodzianka po wyjęciu odzieży z bębna. Resztki papieru przylepione do materiału są uciążliwe do usunięcia.
Beautiful young woman is smiling while doing laundry at home.
Beautiful young woman is smiling while doing laundry at home.

Domowe środki piorące

Każdy z tych wariantów przetestowaliśmy we własnej pralce. Działają porównywalnie do tych sklepowych odpowiedników, a są o wiele tańsze! Oto 3 genialne triki na domowe środki piorące.

  • Soda oczyszczona

Wystarczy, że zamoczysz ubrania w 4 litrach wody połączonych z ½ szklanki sody oczyszczonej. Ciuchy staną się znów czyste, świeże i pachnące. Potem po prostu rozwieś je do wyschnięcia.

  • Aspiryna

Dodaj 6 tabletek aspiryny do miski z ciepłą wodą, a następnie włóż do niej ubrania i odstaw na pół godziny. Następnie wypierz je, tak, jak zwykle. Taka mieszanka zadziała jak najlepszy odplamiacz.

  • Sok z cytryny

Sok z cytryny wyróżnia się właściwościami wybielającymi. Wystarczy, że dodasz ½-1 szklankę soku z cytryny do prania, a twoje poszarzałe ubrania, odzyskają na nowo dawną biel.

Już teraz wiesz, jak łatwo zamienić sklepowe detergenty, na naturalne i domowe środki piorące!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także