PoradyLajfhakiNie wyrzucam skórek bananów. Przerabiam je na genialny nawóz dla storczyków. Rosną jak szalone!

Nie wyrzucam skórek bananów. Przerabiam je na genialny nawóz dla storczyków. Rosną jak szalone!

Domowy nawóz z bananów Fot. Freepik.com / Genialne.pl
Domowy nawóz z bananów Fot. Freepik.com / Genialne.pl
04.11.2022 19:29, aktualizacja: 04.11.2022 21:29

Banany to zdrowa przekąska lub składnik pysznych posiłków: sałatki owocowej, owsianki, chlebka bananowego i innych. Choć transportowane są do nas z daleka, to mają niemal tak dużą popularność jak nasze polskie jabłka, które uprawiamy w kraju. Spożywamy je bardzo często i pewnie równie często marnujemy coś, z czego mógłby powstać domowy nawóz do storczyków!

Obierasz banana, a skórki lądują w koszu? Przecież to marnotrawstwo! Zawierają cenne składniki odżywcze, które warto wykorzystać. Ekologiczne domowe rozwiązania stają się coraz bardziej modne i rozchwytywane, a już na pewno są megaoszczędne! Składnik na ten domowy nawóz będziesz mieć praktycznie za darmo, bo banana i tak byś zjadł, a skórka wylądowałaby w koszu – po prostu jej tam nie wrzucaj.

Do czego wykorzystać skórki z bananów?

Oczywiście do zrobienia odżywki! Stworzysz ją samodzielnie, będziesz mieć kontrolę nad każdym etapem jej powstawania, więc zaufasz jej bardziej niż tej kupionej w sklepie. Sprawi, że kwiaty będą silniejsze, zdrowsze, piękniejsze i większe – tak, bananowy nawóz pobudza ich wzrost!

Domowy nawóz z bananów – krok po kroku

Obraz

Przygotuj kilka skórek po bananach.

Obraz

Potnij je na mniejsze kawałki.

Obraz

Wsyp do słoika lub szczelnie zamykanego pojemnika i zalej wodą.

Obraz

Odstaw w suche i ciemne miejsce na 3 dni.

Obraz

Przecedź odżywkę przez gazę lub pieluchę tetrową do wysokiego pojemniczka, słoika lub buteleczki. Zakręć mocno i trzymaj w zacienionym i chłodnym miejscu.

Obraz

Ten nawóz to bogate źródło fosforu, potasu i wapnia. Podlewaj nim storczyki, ale też i inne kwiaty, raz w tygodniu. To zapewni im dobrą kondycję i zdrowy piękny wygląd.

Czy wiesz, że inny sposób na domowy nawóz z bananów to zaś włożenie ich skórek do piekarnika? To szokująca, ale bardzo skuteczna metoda, którą pokochasz.

Czym podlewać rośliny doniczkowe, żeby pięknie rosły? Przetestuj te naturalne nawozy, które zrobisz w domu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także