PoradyDomowy odmrażacz do szyb zrobisz sam w kilka sekund. Wystarczy jeden składnik dodać do wody

Domowy odmrażacz do szyb zrobisz sam w kilka sekund. Wystarczy jeden składnik dodać do wody

Jak rozmrozić szyby w samochodzie? Fot. Genialne.pl
Jak rozmrozić szyby w samochodzie? Fot. Genialne.pl
17.12.2022 13:30

Późną jesienią już na obszarze całej Polski występują przymrozki. To nie jest dobra wiadomość dla kierowców. Zobacz jak rozmrozić szyby w samochodzie.

Nie ma chyba nic gorszego dla kierowcy, niż oszronione szyby w aucie. Zwłaszcza przed ruszeniem do pracy. Wówczas w ruch idą skrobaczki i inne sprzęty mające na celu szybkie sprawienie, aby samochód znowu nadawał się do drogi. Jednak dzięki jednej miksturze będziesz mógł wyrzucić wszelkie skrobaczki do kosza.

Jak rozmrozić szyby w samochodzie, fot. Freepik
Jak rozmrozić szyby w samochodzie, fot. Freepik

Jak szybko pozbyć się lodu i szronu z szyb?

Aby rozwiązać problem oblodzonych szyb, zrób swój własny odmrażacz w płynie. To taki patent dający szybkie rezultaty. Do butelki ze spryskiwaczem wlej wodę (najlepiej destylowaną, ale zwykła z kranu też będzie dobra) oraz jakikolwiek alkohol (proporcja 1:3). Tak powstałym roztworem spryskaj szyby. Przekonasz się, że po kilku sekundach zamarznięta warstwa zacznie szybka sama schodzić. I cała operacja zajmie Ci bardzo mało czasu (w porównaniu ze skrobaniem).

Patent na zamarznięty zamek

Wystarczy umieścić kilka kropel płynu do dezynfekcji na kluczyku lub w dziurce od klucza w drzwiach. Alkohol zawarty w płynie pomoże usunąć cały lód, a Ty spokojnie dostaniesz się do auta. Natomiast, aby zabezpieczyć zamek samochodowy przed zamarznięciem, spryskaj dziurkę od klucza środkiem WD-40.

Jak rozmrozić szyby w samochodzie, fot. Freepik
Jak rozmrozić szyby w samochodzie, fot. Freepik

Sposób na zamarznięte lusterka boczne

Na noc załóż na nie woreczki przeznaczone do mrożenia jedzenia i dobrze zabezpiecz je gumką.

Patent na wydostanie się ze śniegu

Podczas śnieżyc dobrze mieć w bagażniku kilka worków żwirku dla kota. Kiedy nie będziesz mógł ruszyć na oblodzonej powierzchni lub wydostać się z zaśnieżonego dołu, to pod koła nasyp porządną dawkę żwirku. Dzięki niemu szybko ruszysz z miejsca. Natomiast w kryzysowej sytuacji (kiedy nie masz ze sobą żwirku), to podłóż pod koła samochodowe dywaniki. Dzięki nim też powinno Ci się udać ruszyć.

13 pomysłowych trików, które przydają się kierowcom

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także