PoradyLajfhakiDomowy płyn do demakijażu zrobisz samodzielnie. Jest lepszy od sklepowego

Domowy płyn do demakijażu zrobisz samodzielnie. Jest lepszy od sklepowego

domowy płyn do demakijażu. fot. Freepik
domowy płyn do demakijażu. fot. Freepik

23.07.2023 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odpowiednia pielęgnacja twarzy zaczyna się od poprawnego demakijażu skóry. Obecnie półki kosmetyczne uginają się od różnych, ale drogich specyfików. Podpowiadamy jak zrobić domowy płyn do demakijażu.

Każda kobieta posiada prawdziwy arsenał kosmetyczny, który pozwala jej utrzymywać piękną i młodą cerę. W tym celu używane są płyny, toniki, kremy, esencje, maseczki oraz profesjonalne zabiegi w salonach. Jednak tak naprawdę kluczową funkcję pełni demakijaż, który determinuje kondycję skóry. Przepis na domowy płyn micelarny poprawi stan twojej cery.

Dlaczego należy zmywać makijaż?

Kiedy zależy nam na zachowaniu zdrowej skóry, to konieczne trzeba zmywać makijaż. Należy zrobić to pod koniec dnia. Cera, na której znajdują się liczne kosmetyki kolorowe, wytwarza sebum oraz osiadają na niej zanieczyszczenia. Pominięcie demakijażu będzie miało tragiczne konsekwencje, ponieważ zaczną pojawiać się na skórze pryszcze lub zaskórniki, a nawet wypryski świadczące o alergii. Prawidłowe oczyszczanie oraz odświeżanie skóry przyniesie nie tylko ulgę po męczącym dniu, ale też sprawi, że pozbędziesz się z niej bakterii. Dostępne na rynku kosmetyki są wymyślne i bardzo drogie, na dodatek wiele z nich daje marne efekty. Przez co, niepotrzebnie trzemy wacikami skórę i tracimy nerwy. Na dodatek odbija się to na kondycji cery, która może nie wytrzymać tych ekstremalnych zabiegów.

Female beauty. Lovely woman at home
Female beauty. Lovely woman at home

Jak przygotować domowy płyn do zmywania makijażu?

Ten środek zastąpi chemiczne kosmetyki. Domowy płyn do zmywania makijażu nie podrażni skóry i sprawnie poradzi sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami. Do jego przygotowania potrzeba 90 ml wody różanej, 20 kropli witaminy E, 3 ml oleju rycynowego oraz 5 ml olejku z róży rdzawej. Składniki te są dostępne od ręki w każdym sklepie z naturalnymi kosmetykami lub aptece. Warto pamiętać, że woda różana jest hydrolatem, przez co będzie spajać składniki mikstury ze sobą. Olejek rycynowy usunie makijaż, witamina E zregeneruje cerę oraz spowolni procesy starzeniowe, a olejek z róży znakomicie odświeży i nawilży skórę. Zmieszane ze sobą składniki należy przelać do buteleczki z wygodnym dozownikiem, a następnie mocno wymieszać.

Obraz