PoradyBiorę słodycz z kuchni i sama robię najlepszy kosmetyk do depilacji. Przepis znam z filmu

Biorę słodycz z kuchni i sama robię najlepszy kosmetyk do depilacji. Przepis znam z filmu

Jaki jest domowy sposób na depilację? Fot. Getty Images
Jaki jest domowy sposób na depilację? Fot. Getty Images
17.06.2023 18:10

Która kobieta nie marzy o idealnie wydepilowanych nogach i okolicach bikini na lato? Do wyboru jest wiele metod. Przedstawiamy sprawdzony, domowy sposób na depilację.

Choć coraz więcej kobiet ulega modzie na niegolenie nóg, to wciąż przeważają takie, które szukają skutecznych sposobów na pozbycie się owłosienia (szczególnie z nóg i okolic bikini). Im bliżej wakacyjnych wyjazdów, tym więcej z nas szuka patentów na usunięcie niechcianych włosków. Opcji jest mnóstwo — maszynki, wosk, depilatory, zabiegi laserowe i wiele innych. Alternatywą może być domowy sposób na depilację, bazujący na składnikach, które większość z nas zawsze ma w swojej kuchni.

Dlaczego lepiej depilować niż golić?

W czasie golenia nóg maszynką ścinasz włoski, co nie zawsze kończy się uzyskaniem idealnego efektu. W niektórych miejscach wciąż wyczuwalne są ich końcówki. Poza tym włosy po goleniu szybko odrastają. Do tego dochodzą podrażnienia i skaleczenia szpecące nogi. Większości tych problemów pozwala uniknąć depilacja, która polega na wyrwaniu włosków z cebulkami. Dzięki temu zabiegowi (niezależnie od metody), skóra w depilowanym miejscu jest idealnie gładka i to przez długi czas. Jedynym minusem, szczególnie dla osób o niskim progu bólu, może być nieprzyjemne odczucie towarzyszące wyrywaniu niechcianego owłosienia.

Który domowy sposób na depilację wybrać? Fot. Pexels
Który domowy sposób na depilację wybrać? Fot. Pexels

Jakie zalety ma domowy sposób na depilację?

Preparaty do depilacji dostępne w drogeriach zawierają sporo chemii. Nie ma w tym nic dziwnego. Podstawowym celem tych kosmetyków jest rozmiękczenie lub rozpuszczenie włosków, co ma ułatwiać ich usunięcie. Nie każdy chce jednak aplikować na swoje ciało chemię. Osoby o bardziej wrażliwej skórze od niektórych specyfików mogą nawet dostać wysypki. Przy stosowaniu domowych sposobów nie ma takich problemów. Wszystkie patenty, które za chwilę przedstawimy, opierają się na naturalnych produktach i są w pełni bezpieczne dla skóry. Mało tego, mogą nawet dodatkowo ją odżywić.

Jaki jest domowy sposób na depilację? Fot. Freepik
Jaki jest domowy sposób na depilację? Fot. Freepik

Jak zrobić depilację domowym sposobem?

Jeśli chcesz wypróbować domowy sposób na depilację, masz do wyboru 3 sprawdzone patenty.

  • Wosk z miodu. Połącz 1/4 szklanki miodu, 1/2 szklanki cukru i sok z 1/2 cytryny. Podgrzej mieszankę na kuchni lub w mikrofalówce. Kiedy trochę przestygnie, nanieś wosk na miejsce, z którego chcesz usunąć włoski. Ułóż na wosku paski do depilacji. Zamiast klasycznych pasków z drogerii możesz użyć kawałków materiału. Kiedy miód zastygnie, odrywaj paski w kierunku "pod włos".
  • Pasta cukrowa. Połącz na ciepło 1 szklankę cukru z 1/5 szklanki wody oraz sokiem z 1/4 cytryny. Mieszaj do uzyskania konsystencji gęstej, jednolitej papki. Podobnie jak w przypadku wosku z miodu używaj pasty po przestygnięciu, wykorzystując paski do depilacji.
  • Pasta z ciecierzycy. Połącz 1/2 szklanki mąki z ciecierzycy, 1/2 szklanki mleka i 1/2 szklanki wody. Nanieś mieszankę na skórę i zostaw do zastygnięcia. Następnie zerwij lub zeskrob ją ze skóry. Jest to najmniej bolesna, ale również najmniej skuteczna metoda. Wybierając ją, weź pod uwagę, że być może zabieg trzeba będzie powtórzyć, ponieważ nie wszystkie włoski zostaną od razu usunięte.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także