PoradyDomowy spray z 2 składników na mszyce zabija je w 10 sekund

Domowy spray z 2 składników na mszyce zabija je w 10 sekund

uniwersalny spray na szkodniki fot. getty images
uniwersalny spray na szkodniki fot. getty images
Manuel

16.05.2023 15:51, aktual.: 17.05.2023 08:31

W walce ze szkodnikami ogrodowymi warto mieć coś, co poradzi sobie z wszelkimi możliwymi zagrożeniami. Pokażemy ci jak przygotować uniwersalny spray na szkodniki, który zabije większość z nich w 10 sekund (a te najbardziej odporne w kilka minut).

Wiele osób niechętnie kupuje silne, profesjonalne preparaty przeciw szkodnikom ogrodowym, bo często potrafią one poważnie zatruć lub nawet zniszczyć nasze rośliny. Z drugiej strony chciałoby się mieć coś skutecznego przeciwko szkodnikom i tutaj świetnie sprawdza się ocet odpowiednio połączony z płynem do mycia naczyń i wodą.

Tak przygotujesz uniwersalny spray na szkodniki

Będzie ci potrzebny przede wszystkim ocet - zwykły lub jabłkowy (ten drugi zdaniem niektórych odrobinę lepiej się sprawdza). Poza tym dowolny płyn do mycia naczyń i  odrobina wody. Zacznij od wlania jednego litra wody do dowolnego małego lub średniego pojemnika. Następnie dodaj 100 ml octu i tyle samo płynu do mycia naczyń. Wszystkie składniki dokładnie z sobą wymieszaj (w tym celu zazwyczaj starczy mieszać roztwór przez ok. dwie minuty). Przelej swoją mieszankę do buteleczki ze spryskiwaczem - jest już ona gotowa, aby zaaplikować ją na zaatakowane przez szkodniki rośliny. Spryskuj je obficie i pamiętaj także o tym, aby nie pominąć dolnej strony liści. Kiedy już skończysz odczekaj 10 minut, a następnie weź konewkę z wodą i spłucz cały preparat ze swoich roślin.

uniwersalny spray na szkodniki, fot. Loucos das Plantas/youtube
uniwersalny spray na szkodniki, fot. Loucos das Plantas/youtube

Na jakie szkodniki działa mieszanka na bazie octu i płynu do mycia naczyń?

Mieszanka, na którą przed chwilą podaliśmy ci przepis, sprawdzi się na prawie wszystkie typy szkodników, z jakimi można się spotkać w Polsce. Szczególnie dobrze działa na gąsienice, mszyce, mączniki, koszenile, a także na mrówki. Co ciekawe potrafi do pewnego stopnia przegnać nawet komary latające nad twoimi roślinkami. Roztwór na bazie octu i płynu do mycia naczyń możesz używać w momencie, gdy pojawi się problem (gdy twoja roślina zostanie zaatakowana), albo zapobiegawczo. W tym drugim przypadku doświadczeni ogrodnicy zalecają jednak, by nie stosować tej mieszanki częściej niż dwa razy w tygodniu.

uniwersalny spray na szkodniki, fot. Loucos das Plantas/youtube
uniwersalny spray na szkodniki, fot. Loucos das Plantas/youtube
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także