PoradyDomowy trik na pozbycie się rys z ekranu telefonu. Po wypolerowaniu będzie jak nowy!

Domowy trik na pozbycie się rys z ekranu telefonu. Po wypolerowaniu będzie jak nowy!

Domowy trik na pozbycie się rys z ekranu telefonu. Po wypolerowaniu będzie jak nowy!
Manuel

14.02.2023 12:42

Nikt nie chce mieć porysowanej komórki, ale w miarę jej używania, staje się to często wręcz nieuniknione. Jak sobie poradzić w takich przypadkach? Za chwilę pokażemy Ci, jak domowym sposobem usunąć rysy z ekranu telefonu. Jest to łatwiejsze niż myślisz.

Jak usunąć rysy z ekranu telefonu?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest ekran. Jeśli jest cały mocno porysowany, to często jedyną sensowną opcją będzie wymiana ekranu. Rzadko jednak tak naprawdę ekrany naszych komórek są w aż tak złym stanie. Po co więc wymieniać go w całości i przepłacać niepotrzebnie za tę operację?

Dużo taniej wyjdzie usunięcie drobnych rysek na ekranie samodzielnie. Bo wbrew temu, co być może usłyszałeś w salonie, w którym kupowałeś telefon, to można to w pełni bezpiecznie i bez zbędnego ryzyka zrobić samemu. Jedyna rzecz, którą będziesz w tym przypadku potrzebował to pasta do zębów i kawałek czystej szmatki (oczywiście takiej, która sama nie porysuje ekranu. Ściereczka z mikrofibry sprawdzi się tutaj idealnie).

Jak usunąć rysy z ekranu telefonu, fot. TechMagnet/youtube
Jak usunąć rysy z ekranu telefonu, fot. TechMagnet/youtube

Jak usunąć rysy z ekranu telefonu za pomocą tego, co już mam w domu?

Tak jak już wspomnieliśmy, pastą do zębów bez problemu usuniesz wszelkie drobne (a czasem także i większe) ryski z ekranu Twojego telefonu. Bardzo ważne jest jednak przy tym, żeby pasta do zębów rzeczywiście była tradycyjna pastą, a nie żelem. Ważne jest także, aby miała właściwości ścierne (ma je większość past dostępnych na naszym polskim rynku, ale jednak nie wszystkie). Przeczytaj więc dokładnie opis znajdujący się na opakowaniu pasty, zanim zabierzesz się do usuwania rysek na ekranie telefonu. Jeśli tego elementu nie dopilnujesz, to może się to dla Twojej komórki bardzo źle skończyć.

Usuwanie rys z ekranu telefonu pastą do zębów jest dziecinnie proste. Jak to zrobić?

Przede wszystkim oczyść ekran z kurzu i brudu, aby podczas czyszczenia nie zarysować go bardziej. Zabezpiecz też głośniki, aby nie dostała się tam pasta.

Weź do ręki tubkę pasty do zębów i nałóż ją za pomocą dowolnego aplikatora. Zarówno miękka szmatka, ręcznik papierowy, bawełniany wacik lub szczoteczka do zębów mogą być w tym przypadku odpowiednie. Użyj tylko ilości wielkości ziarnka grochu. Każda większa ilość spowoduje powstanie niepotrzebnego bałaganu na Twoim telefonie. Nałóż pastę do zębów na zarysowanie. Gdy już to zrobisz, pocieraj ją delikatnymi, okrężnymi ruchami. Kontynuuj tę czynność, aż zarysowanie będzie ledwo zauważalne. W końcu ryska całkiem zniknie lub w najgorszym przypadku stanie się przynajmniej dużo mniej widoczna.

Ukryte triki z wyszukiwarką GOOGLE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także