PoradyDużo latam. Włączam tryb samolotowy w telefonie, a i tak mogę wysyłać SMS-y podczas lotu

Dużo latam. Włączam tryb samolotowy w telefonie, a i tak mogę wysyłać SMS‑y podczas lotu

Czy da się pisać i wysyłać wiadomości w samolocie bez używania sieci, a jeśli tak, to jak to zrobić? Wiele osób chciałoby skorzystać z takiej możliwości podczas np. bardzo długiego lotu. Myślą, że to niemożliwe i po części mają rację, ale jest też opcja, o której nie wiedzą.

jak pisać wiadomości w samolocie bez używania sieci, fot. Gettyimages
jak pisać wiadomości w samolocie bez używania sieci, fot. Gettyimages
Manuel

Bardzo często zdarza się w samolotach — zwłaszcza w przypadku tanich linii lotniczych — że nie możemy usiąść koło naszego partnera lub partnerki. Jest to zwłaszcza uciążliwe w przypadku dłuższych lotów. Chciałoby się móc w takiej sytuacji chociaż napisać do siebie SMS-a.  I wbrew temu, co sądzi większość, jest to jak najbardziej możliwe — nawet w trybie samolotowym. Wystarczy wiedzieć, jak skorzystać z opcji bluetooth.

Jak pisać wiadomości w samolocie bez używania sieci?

Jeśli chcesz wysłać wiadomość do kogoś, kto siedzi przypuszczalnie kilkadziesiąt metrów od ciebie albo niewiele dalej, to bardzo łatwo możesz się z nim połączyć za pomocą bluetooth i udostępniania w pobliżu (w przypadku telefonów z systemem Android ta opcja może też być pod angielską nazwą "nearby share") lub AirDrop (w przypadku telefonów Apple). Ponadto musisz jeszcze mieć włączone WiFi. Jeśli odnalazłeś i uruchomiłeś te funkcje, to w opcjach udostępniania w pobliżu powinieneś mieć możliwość połączenia się m.in. z osobami ze swoich kontaktów. Włącz tę opcję. Teraz — tworząc zwykłą notatkę w swoim telefonie — będziesz mógł wysłać ją poprzez bluetooth do osoby, która np. siedzi w innym rzędzie w samolocie.

jak pisać wiadomości w samolocie bez używania sieci, fot. freepik
jak pisać wiadomości w samolocie bez używania sieci, fot. freepik

Nie tylko tekst, ale też audio i wideo

W przypadku wielu smartfonów będziesz miał także opcję wysłania notatki nie tylko w formie tekstu, ale np. wiadomości głosowej, a także w postaci pliku wideo. Przesyłanie tego ostatniego może co prawda trochę zająć i — jak zwraca uwagę część osób — czasem bywa zawodne. Jeśli konfiguracja sprawiła ci jakikolwiek problem, to zerknij na to krótkie nagranie. Dziewczyna z konta 26.dni.urlopu w przejrzysty sposób opowiedziała, jak ta opcja działa: