NewsySyndrom nieuczesanych włosów... Dzieci, które cierpią na tą przypadłość, przypominają szalonych naukowców

Syndrom nieuczesanych włosów... Dzieci, które cierpią na tą przypadłość, przypominają szalonych naukowców

Syndrom nieuczesanych włosów... Dzieci, które cierpią na tą przypadłość, przypominają szalonych naukowców
30.05.2022 08:41, aktualizacja: 30.05.2022 15:04

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że włosy czasami sprawiają kłopoty i w ogóle nie chcą poddać się zabiegom pielęgnacyjnym. Jednak istnieją ludzie, którzy każdego dnia nie mogą doprowadzić swojej fryzury do porządku. Mają oni bowiem syndrom nieuczesanych włosów.

shilahmadison/instagram
shilahmadison/instagram

Niesforne włosy

Około 100 osób na świecie (w większości dzieci) ma włosy, które przypominają fryzurę noszoną przez Alberta Einsteina. Nie jest to efekt pracy fryzjerów i stylistów. W rzeczywistości dorośli i maluchy cierpią na rzadką anomalię zwaną zespołem włosów niedających się uczesać. Przyczyny tego schorzenia nie są znane. Wiadomo jedynie, że ma podłoże genetyczne.

Baby Einstein 2.0/facebook
Baby Einstein 2.0/facebook

Syndrom nieuczesanych włosów

Zespół włosów niedających się uczesać dotyka głównie dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Wraz z wiekiem objawy ulegają złagodzeniu, chociaż odnotowano przypadki osób dorosłych zmagających się z tym schorzeniem. Maluchy rodzą się na pozór zdrowe z całkiem normlanymi włosami. Później zaczynają one wypadać i pojawiają się nowe kosmyki.

uncombable_locks/instagram
uncombable_locks/instagram

Syndrom nieuczesanych włosów w srebrnych tonach

Włosy osób zmagające się z tym nietypowym schorzeniem, rosną w górę (a nie w dół). Są kędzierzawe, sterczące i niepodatne na stylizację (pomimo używania specjalistycznych kosmetyków). Mają jasne zabarwienie ze srebrzystymi tonami. Schorzenie nie wpływa na samą kondycję włosów i cały czas są wytrzymałe.

shilahmadison/instagram
shilahmadison/instagram

Dzieci cierpiące na syndrom nieuczesanych włosów zwracają na siebie uwagę i często są ofiarami kpin oraz żartów. Wiele osób chce dotknąć kędziorów, aby zapoznać się z ich strukturą. A to już nie jest miłe...

uncombable_locks/instagram
uncombable_locks/instagram

BONUS

Kiedy zaczynasz upodabniać się do Einsteina.

Baby Einstein 2.0/facebook
Baby Einstein 2.0/facebook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także