PoradySuszyłeś kiedyś pranie metodą japońską? Tak schnie o wiele szybciej

Suszyłeś kiedyś pranie metodą japońską? Tak schnie o wiele szybciej

Japońska metoda suszenia prania. Fot. Gettyimages
Japońska metoda suszenia prania. Fot. Gettyimages
09.03.2023 14:16

Japońska metoda suszenia prania sprawi, że Twoje ubrania znacznie szybciej staną się suche. Przyda się zwłaszcza zimą, kiedy nie możemy wystawiać mokrej odzieży na dwór.

Rozwieszając pranie na suszarce, zwykle nie zastanawiamy się nad tym, jak wiszą nasze rzeczy. Najczęściej wieszamy je w przypadkowej kolejności. Tym gorzej, jeżeli mamy dużo ciuchów - wtedy staramy się umieścić je jak najciaśniej, aby wszystkie znalazły swoje miejsce na suszarce. Niestety - taka metoda nie sprzyja ich szybszemu wysychaniu - zwykle zajmuje to aż cztery i pół godziny! To za długo. Zobacz, jak można skrócić ten czas.

Jak przyspieszyć proces wysychania prania?

Aby skrócić czas schnięcia ubrań aż o 30 minut, spróbuj inaczej ułożyć je na suszarce. Zacznij od wieszania najdłuższych i największych rzeczy. Umieszczaj je na zewnętrznych krańcach.

Później kieruj się do środka i wieszaj już coraz mniejsze i krótsze rzeczy. Kiedy zakończysz całą pracę, zauważysz, że ubrania są ułożone w łuk. Takie rozmieszczenie prania skutecznie skróci czas suszenia.

Drying clothes, indoors, close up
Drying clothes, indoors, close up

Patent z ręcznikiem

Czasami potrzebujemy wysuszyć jakiś ciuch w ekspresowym tempie. Można to zrobić bez użycia suszarki bębnowej. Jak? Po upraniu odzieży, pozostaw ją w pralce. Następnie do bębna włóż dość spory, suchy i czysty ręcznik. Ważne, aby był puszysty i niezmechacony.

Ustaw pralkę na tryb wirowania. Dobrze, aby były to najwyższe obroty. Po skończonym programie wyjmij ręcznik oraz ubranie. Zauważysz, że ten materiałowy dodatek wchłonął sporo wilgoci. Teraz tylko dosusz ciuch (możesz w tym celu wykorzystać suszarkę do włosów).

Obraz

Czy wszystkie ubrania można suszyć na słońcu?

Jak wiadomo, odzież wysycha szybciej, kiedy mamy możliwość wystawienia jej na zewnątrz. Ale czy każdy rodzaj tkanin fatycznie się do tego nadaje? Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?

Okazuje się, że nawet w pełnym słońcu spokojnie możesz suszyć białe ubrania, ręczniki czy pościel. Jeśli chodzi zaś o kolorowe i ciemne ciuchy, to pozostaw je jednak w cieniu - silne promienie mogą spowodować pojawienie się przebarwień.

Co więcej, na słońcu nie susz nigdy białych trampek, a także innych butów. Ciepłe powietrze może odbarwić materiał i sprawić, że klej przestanie dobrze trzymać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także