PoradyLajfhakiDzięki niemu pozbyłam się myszy i skutecznie je odstraszyłam!

Dzięki niemu pozbyłam się myszy i skutecznie je odstraszyłam!

Jak pozbyć się myszy? Fot. Freepik.com / Genialne.pl
Jak pozbyć się myszy? Fot. Freepik.com / Genialne.pl

18.11.2022 07:59

Choć te małe stworzonka mogą wyglądać uroczo i pozornie niegroźnie, to jednak są uporczywie złośliwymi gryzoniami i potrafią wyrządzić nam wiele szkód. Jeśli już pojawią się w domu, to bardzo trudno je wypłoszyć. Można poradzić sobie trutką lub pułapkami, jednak zalecamy bardziej humanitarną alternatywę. Poznaj skuteczny sposób na myszy w domu!

Myślisz, że myszy i szczury najchętniej goszczą w ciemnych piwnicach, garażach lub drewnianych szopach? Niestety, jesteś w błędzie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym chętnie sprowadzają się do naszych domów, gdzie jest ciepło, przytulnie i gdzie nie brak pożywienia. Nie są jednak wdzięcznymi gośćmi – wyjadają zapasy, robią bałagan, zostawiają po sobie odchody i gryzą to, co nie trzeba. Warto znać sposoby na myszy w domu, żeby w razie czego wiedzieć, jak poradzić sobie z tym problemem.

Obraz

Jak szybko pozbyć się myszy z domu?

Wyposaż swój dom w aromaty, których myszy wprost nie znoszą – kiedy będą je czuć, na pewno szybko się ulotnią. W tym celu poustawiaj w kątach i na parapetach świeczki, kadzidełka, nawilżacze powietrza i wszystko inne, co tylko będzie pachniało tymi konkretnymi zapachami:

  • miętą,
  • rumiankiem,
  • cytryną,
  • czosnkiem lub pomidorami,
  • oleandrem,
  • wrotyczem.
Obraz

Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz użyć octu jabłkowego – zadziała równie efektywnie.

Sprytny trik na odstraszenie myszy

Kiedy zlokalizujesz mysią norkę, od razu przystąp do działania – spryskaj ją lakierem do włosów! Wyprowadzka gryzoni gwarantowana!

Obraz

Dobrym wyjściem jest też inwestycja w elektroniczne urządzenia odstraszające gryzonie – działają na zasadzie dźwięków lub zapachów. Te pierwsze wydzielają takie częstotliwości fal dźwiękowych, które dla ludzi pozostają niesłyszalne, a dla myszy i szczurów przeraźliwe i nie do zniesienia. Są bezpieczne dla wszystkich zwierząt domowych z wyłączeniem chomików.

Wielu ludzi chwali sobie również zaproszenie do swojego domu kota - mówią wprost, że od czasu, kiedy z nimi zamieszkał, problem niechcianych myszy w domu zniknął.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także